آیین سپاس استاد محمد بهرامی در تهران برگزار می‌شود

آیین سپاس استاد محمد بهرامی در تهران برگزار می‌شود


به گزارش روز سه شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در این آیین استادانی همچون آیدین آغداشلو، رضا بانگیز، قباد شیوا، علی اکبر صادقی، حسین محجوبی، مجید بلوچ، عباس مشهدی زاده، ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کورش قاضی مراد، جمشید حقیقت شناس و سیروس آقاخانی حضور خواهند داشت.
در آیین سپاس و افتتاح نمایشگاه استاد محمد بهرامی، از تمبر اختصاصی این استاد رونمایی خواهد شد.
محمد بهرامی طراح گرافیک، نقاش و نگارگر و از پایه گذاران گرافیک نوین ایران متولد سال 1305 است، وی در صنایع مستنظرفه نزد استادان نقاشی ملی و سنتی ایران به فراگیری این هنر پرداخت و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد.
بهرامی دوره عکاسی را در انستیتو عکاسی نیویورک با درجه ممتاز به پایان رساند.
این هنرمند سال 1325 آتلیه خود را به نام «آرک» از نخستین آتلیه‌های گرافیک ایران با همکاری شاگردش جواد هاتف در خیابان لاله‌زار تاسیس کرد و بسیاری از استادان گرافیک و هنرهای تجسمی از جمله مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو، محمد احصایی، علی اکبر صادقی، پرویز کلانتری، ‌محمد تجویدی، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری، حسین اسلامیان، محمدعلی زاویه، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری در این آتلیه با او همکاری داشتند.
بهرامی سال‌هاست به تالیف کتاب «تاریخ هنر ایران» مشغول است و بدین منظور چند کتاب دیگر را نیز ترجمه کرده، وی همچنین با تصویرسازی و نگارگری شاهنامه مجموعه نفیسی را به چاپ ‌رسانده که دسامبر سال 1971 برابر با آذر 1351 از سوی بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش در آمد.
آیین سپاس استاد محمد بهرامی روز پنجشنبه (18 مردادماه) ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می‌شود.
همچنین آثار استاد بهرامی تا 28 مردادماه در نگارخانه شماره یک فرهنگسرا میزبان علاقه مندان است.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس