استاندار تهران: افتخارات ایران ثمره کار معلمان است

استاندار تهران: افتخارات ایران ثمره کار معلمان است


به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین مقیمی روز شنبه در سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم شهر تهران در مرکز همایش های برج میلاد اظهار کرد: اگر امروز از نظر سیاسی استقلال داریم و بر سخنان خود پافشاری می کنیم و در مقابل دیگران با اقتدار از نظام دفاع می کنیم به دلیل تربیت معلمان است.
وی، وجود چندین میلیون فارغ التحصیل از دانشگاه های مختلف و حضور نیروهای انسانی در عرصه علمی را نتیجه تلاش معلمانی دانست که در شهرها و روستاها با حداقل امکانات آموزشی و کمترین امکانات رفاهی وقت خود را صرف کردند تا جوانان این کشور وارد دانشگاه شوند.
استاندار تهران افزود: اگر امروز در بسیاری مسایل علمی پیشرفت کرده و در این حوزه ادعا می کنیم و ادعایمان را به عمل می رسانیم مرهون معلمانی است که بدون اینکه توقعی داشته باشند مانند شمع سوختند برای اینکه کشور به آبادانی برسد و جوانان تحصیلکرده نقش و سهمی در پیشرفت کشور داشته باشند.
مقیمی اظهار کرد: کشور ضمن نیاز به مدیران تحصیلکرده در عرصه صنعت نیز نیاز به مهندسان و تکنسین هایی دارد که توسط معلمان تربیت شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کشورهای توسعه یافته و کشورهایی که منابع طبیعی؛ نفت و گاز ندارند، به آموزش و پرورش بیشتر از هر نهاد دیگری اهمیت قائل شدند و هزینه کردن در آموزش و پرورش را سرمایه گذاری می دانند و هر نوع هزینه را با دید سرمایه می بینند.
مقیمی افزود: این کشورها معتقدند زمانی که در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنیم همه امور از جمله امور اجرایی راه صحیح خود را ادامه خواهد داد.
استاندار تهران با اشاره به مشکلات و کمبودهای آموزشی از جمله نبود فضای آموزشی مناسب در استان ابراز امیدواری کرد: با کمک خیران بتوان فضاهای آموزشی را در استان تهران توسعه دهیم.
وی همچنین با اشاره به مشکلات و کمبودهای معلمان ابراز امیدواری کرد: دولت با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، خواسته های به حق معلمان را پیگیری و مشکلات آنان را مرتفع کند.
مقیمی گفت: در شورای آموزش و پرورش شهر تهران نیز با حضور و همکاری مسئولان پیگیر مشکلات معلمان هستیم تا آنها مرتفع شود.
استاندار تهران با اشاره به اینکه فعالیت خود را در دولت از سال ۵۸ با حرفه معلمی آغاز کرده، اظهار کرد: بهترین دوران کاری من، حدود پنج سالی بود که در آموزش و پرورش فعالیت کردم و همچنان هم همکاری خود را با این نهاد ادامه می دهم.
تجلیل از جمعی از خانواده شهدا و معلمان نمونه بخش دیگری از این آیین بود.
سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم شهر تهران روز شنبه با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران، سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان آموزش و پرورش در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.
تهرام/7245/1735//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس