استاندار تهران حمایت ازصنایع وظیفه ما است

استاندار تهران حمایت ازصنایع وظیفه ما است


به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی روز چهارشنبه با حضور در شهرستان شهریار به منظور اطلاع از آخرین وضعیت فعالیت های تولیدی و رفع مشکلات این واحدهای به این شهرستان سفر کرد.
وی در اولین برنامه خود با حضور در واحد تولیدی و صنعتی ایران یاسا در جریان روند فعالیت این واحد تولیدی و صنعتی قرار گرفت و از بخش های مختلف آن بازدید کرد.
واحد تولیدی و صنعتی ایران یاسا،بزرگترین تولید کننده تایر و تیوب موتورسیکلت و دوچرخه و اسکوتر، کشاورزی سبک و شیلنگ های لاستیکی آب و گاز است.
شرکت ایران یاسا با ٥٠ سال قدمت، ٦٣ درصد تولید بازار داخل را به عهده دارد و با یک هزار نفر پرسنل ، سالانه ٢٥ هزار تن ظرفیت تولید دارد که در بخش صادرات محصولات به ١٣ کشور از جمله کشورهای ترکیه،عراق، لبنان و نیجریه فعال است.
همچنین در ادامه استاندار تهران از شرکت شهر دارو و دنیای بهداشت، تولیدکننده انواع داروهای قرص، شربت ، شامپوهای پوستی و دهان شویه و انواع داروهای مایع و جامد در شهرستان شهریار بازدید کرد.
مقیمی در ادامه برنامه سفر خود به شهرستان شهریار با حضور در شرکت داروسازی شهر دارو از بخش های مختلف شرکت و انبار مواد اولیه داروهای تولیدی این شرکت بازدید کرد.
مدیرعامل شرکت شهر دارو و دنیای بهداشت در سخنانی اظهار داشت: درحال حاضر داروی ریوارکساوین در مجموعه داروهای وارفارین به عنوان تنها داروی خوراکی ضد انعقاد خون بدون نیاز به پیمایش پلاکت خون قبل از مصرف که با نمونه خارجی آن رقابت می کند در این شرکت تولید می شود و با پروانه وزارت بهداشت در حال توزیع است.
استاندار تهران در ادامه از بخش تولید داروهای مایع و بهداشتی این شرکت از جمله واحد تولید داروی نازال اسپری( اسپری بینی) بازدید کرد.
مقیمی در بازدید از بخش های مختلف شرکت شهر دارو و انبارهای مواد اولیه شرکت، در خصوص توسعه انبارها و تولیدات شرکت قول مساعد داد و گفت: حمایت از صنایع وظیفه ماست و در این راه از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.
همچنین استاندار تهران در بازدید از شرکت صنایع غذایی و لبنی کاله در شهرستان شهریار، تولیدات این شرکت را در توسعه صنایع شهرستان مهم دانست و برای درخواست توسعه خطوط تولیدشرکت دستوراتی صادر کرد.
وی ضمن بازدید از بخش های مختلف این کارخانه در تولید انواع صنایع غذایی و لبنی از بخش پالایشگاه و فرآوری شیر مجموعه بازدید کرد.
مدیر و مؤسس شرکت کاله در بازدید استاندار از این مجموعه به ارائه توضیحاتی از ظرفیت تولید شرکت در انواع محصولات لبنی و غذایی پرداخت و گفت:سالانه ١٥٠ هزار تن ظرفیت فرآوری شیر در شرکت کاله است و واحد شهرستان شهریار ١٠٠ هزار تن از این میزان را تولید می کند و باقیمانده در آمل تولید می شود.
غلامعلی سلیمانی افزود: در حال حاضر یک هزار تن توانایی فرآوری شیر در شرکت کاله وجود دارد که تا پایان سال آینده به ٦ هزار تن در روز می رسد.
تولید محصولات جدید از جمله تولید نوشابه از آب موجود در شیر با همان خواص ویتامینها و پروتئین شیر در خط تولید شرکت کاله وارد شده است.
مقیمی در ادامه سفر خود با حضور در روستای یبارک شهرستان شهریار از شرکت تولیدی و صنعتی لوستر پرتو بازدید کرد و با 3 درخواست انتقال به شهرک صنعتی، دریافت وام اشتغال روستایی و برگزاری نمایشگاه دایمی محصولات شرکت موافقت و دستورات لازم را صادر کرد.
وی از بخش های مختلف ریخته گری، رنگ کاری و تولید لوستر در شرکت پرتو بازدید کرد.
پس از بازدید استاندار از بخش های مختلف شرکت تولیدی صنعتی پرتو، نشستی با حضور استاندار و مدیران محیط زیست، صنعت معدن و تجارت ، مدیرکل امور روستایی استانداری، فرماندار شهریار و سایر مدیران برگزار شد و استاندار تهران با درخواست های مدیران شرکت موافقت کرد و مقرر شد طی هفته آینده موضوعات انتقال واحد تولیدی به شهرک صنعتی شهریار از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت استان، اعطای وام اشتغال روستایی با پیگیری اداره روستایی استانداری و ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات شرکت انجام شود.
همچنین در بخش پایانی سفر استاندار تهران از شرکت تولیدکننده ژلاتین کپسول ایران بازدید کرد.
این شرکت ظرفیت تولید یک میلیون و ٤٠٠ هزار کپسول در شرایط مهیا بودن دما و رطوبت را دارد و انواع کپسول با طرح های جدید براق و متالیک به شکل گیاهی و با استفاده از ژلاتین استخوان و پوست حلال در این واحد تولید می شود.
استاندار تهران در ادامه بازدید از این شرکت تولیدی دارویی از ١٤ خط فعال این مجموعه که دو خط آن از طریق دستگاه های تولید داخل فعال است بازدید کرد.
افتتاح طرح توسعه واحد تولید قارچ حق وردی در روستای قجر آباد شهریار و بازدید از شرکت تولید چراغ اتومبیل مدرن، تحت لیسانس آلئو فرانسه از دیگر برنامه های سفر استاندار تهران به شهرستان شهریار بود.
صبح امروز (چهارشنبه) محمد حسین مقیمی استاندار تهران به همراه جمعی از معاونین و مدیران کل دستگاههای اجرایی به منظور بررسی مشکلات صنایع به شهرستان شهریار سفر کرد.
در این سفر استاندار تهران از چند واحد صنعتی بزرگ و کوچک بازدید و نشستی با صنعتگران و تولید کنندگان این شهرستان برگزار کرد.
شهرستان شهریار در غرب پایتخت قرار دارد و در این شهرستان بیش از یک هزار و 500 واحد صنعتی کوچک و متوسط وجود دارد که ۷۰ درصد واحدهای صنعتی این شهرستان در حوزه قطعه‌سازی فعالیت می‌کنند.
تهرام/7243/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس