استاندار تهران: مدیران مزایده ها و مناقصه ها را به اطلاع مردم برسانند

استاندار تهران: مدیران مزایده ها و مناقصه ها را به اطلاع مردم برسانند


به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران توجه مدیران به تولید، اشتغال زایی و رفع فقر و محرومیت را خواستار شد و اضافه کرد: نظارت ها باید شفاف بوده و در عین حال در جهت تقویت تولید و سرمایه گذاری باشد نه اینکه روند را کند کرده و سرعت رشد و توسعه تولیدات صنعتی و کشاورزی را بگیرد.
وی بر راه اندازی میز خدمت در ادارات تاکید کرد و افزود: این میز باید از ابتدای ماه جاری راه اندازی شده باشد و مدیران از طریق این میز با ارباب رجوع ارتباط برقرار کرده و برای رفع مشکلات آنان اهتمام داشته باشند.
استاندار تهران با اشاره به شرایط اخیر کشور بر تلاش مدیران برای درک شرایط و انجام به موقع تکالیف قانونی از سوی آنان تاکید کرد.
مقیمی گفت: درک شرایط فعلی کشور و تنگناهایی که ناشی از دشمنی مستکبرین ایجاد شده است از سوی مدیران اهمیت بالایی دارد و باید تصمیمات با توجه به شرایط و برون رفت از آن اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه کشور شرایط مشابه اقتصادی امروز را در گذشته نیز تجربه کرده است تاکید کرد: باید تصمیمات مدیران در شرایط فعلی آرامش بخش بوده و موجب نگرانی مردم و برای کشور هزینه ساز نشود.
مقیمی گفت: کشور امروز نسبت به گذشته شرایط بهتری داشته و امکانات صنعتی و اقتصادی بیشتری در اختیار داریم که می توانیم از آنها برای رفع مشکلات و موانع کشور استفاده کنیم ضمن اینکه باید برای جذب و بقای سرمایه گذاری ها تلاش کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران خواست تا از مصاحبه های حاشیه ساز و ملتهب کننده جامعه خودداری کرده و از فرافکنی مسئولیت های خود و انتقال کوتاهی ها به دیگر نهادها و مسئولان خودداری کنند.
مقیمی همچنین به ضرورت صرفه جویی آب و برق در ادارات اشاره کرد و گفت: تولید نیروگاه برقی با کاهش ذخیره آب از ٩ هزار مگاوات برق به ٤ هزار مگاوات رسیده و شاهد کمبود ٦٠ درصدی تولید برق از منابع آب هستیم.
وی به بخشنامه ارسال شده به دستگاه ها برای صرفه جویی ١٠ درصدی برق و ٢٠ درصدی مصرف آب اشاره و عنوان کرد: دستگاه های آب و برق مکلف اند هر ١٥ روز یکبار مصرف برق و آب دستگاه ها را گزارش دهند.
مقیمی گفت: از ساعت 13 و 30 دقیقه هر روز سیستم های سرمایشی در همه دستگاه های دولتی باید خاموش شود.
تهرام/6139//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس