استاندار تهران: 500 مصوبه شورای اداری استان باید اجرا شود

استاندار تهران: 500 مصوبه شورای اداری استان باید اجرا شود


به گزارش ایرنا، محمد حسین مقیمی عصر شنبه در شورای اداری استان تهران با بیان اینکه اجرایی شدن این مصوبات بسیاری از مشکلات استان تهران را رفع می کند افزود: این مصوبات با نظر به برنامه ششم توسعه اتخاذ شده و بر اساس تقسیم بندی باید تا سال 1400 اجرا شود.
وی از آغاز دور دوم سفرهای شهرستانی خبر داد و افزود: دور دوم سفرهای شهرستانی از دوشنبه این هفته با سفر به پاکدشت آغاز و مسائل اقتصادی شهرستان ها از جمله صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری بحث و بررسی می شود.
مقیمی گفت: سفرهای دور دوم به شهرستان های استان تهران 4 ماه طول می کشد و پس از آن در 4 ماه بعدی سفرهای دور سوم با رویکرد توجه به مسائل اجتماعی آغاز می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود آب در کشور از جمله استان تهران گفت: صرفه جویی در مصرف اهمیت زیادی دارد و نهادهای دولتی با جدی گرفتن بخشنامه صرفه جویی 20 درصدی باید در این زمینه پیشگام باشند.
مقیمی گفت: دستگاه های دولتی باید میزان ماهانه مصرف خود را گزارش کرده و گزارش مقایسه ای نیز ارسال کنند.
وی توجه به شعار سال را نیز مهم ارزیابی کرد و گفت: مدیران دولتی از خرید کالاهای خارجی مگر در موارد بسیار ضروری و موجه خودداری کنند.
مقیمی با اشاره به شرایط کشور در زمینه مسائل اقتصادی از جمله ارز و برجام گفت: باید تلاش کنیم تا میزان رضایت عمومی را افزایش داده و ارباب رجوع را تکریم کنیم.
وی خواستار توجه جدی مدیران دولتی به کسب رضایت عامه مردم و رفتار مناسب با آنان شد و افزود: روسای ادارات و نهادهای نظارتی با جدیت و شخصا به این مساله مهم نظارت کنند.
در این نشست همچنین مدیرکمیته اجرایی و رفاهی نمایشگاه بین المللی کتاب در سخنانی از همکاری بیش از 70 دستگاه و نهاد برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد و افزود: امسال کشور صربستان مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب است و 53 کشور خارجی نیز کتاب هایشان را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.
حسین صفری با اشاره به استقبال کم نظیر از نمایشگاه کتاب امسال عنوان کرد: از امروز (شنبه) شاهد حضور کاروان های دانشجویی با اختصاص 12 میلیارد تومان یارانه در غرفه های نمایشگاه هستیم و پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این بخش همکاری زیادی داشته است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران نیز در این نشست با بیان اینکه 313 بقعه متبرک در استان تهران وجود دارد افزود: درآمدهای بقاع متبرکه از دو راه حق الدفن و نذورات کسب می شود که بخش عمده آن در امور عمرانی بقاع هزینه می شود.
حجت الاسلام غلامرضا محمد زاده همچنین گفت: سال گذشته دو هزار وقف جدید در کشور داشتیم که ١٩٦ وقف در استان تهران انجام شد از جمله یک شخص خیر ٨٤ مغازه را وقف مسائل آموزشی و دانش بنیان کرد.
تهرام/6139/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس