استان تهران در شاخص های توسعه محروم است

استان تهران در شاخص های توسعه محروم است


به گزارش ایرنا؛ احمد تواهن، روز شنبه در مراسم معارفه غلامرضا صالحی، مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب استان تهران با بیان اینکه بنیاد مسکن نهاد مقدسی است، گفت: استفاده از ظرفیت و ساماندهی خیرین مسکن ساز وظیفه دیگر بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی است.
وی با تاکید بر این که استان تهران دارای حدود 1000 روستا است که 500 روستا شامل طرح هادی هستند افزود: 200 روستا نیاز به تهیه این طرح و 300 روستای دیگر نیاز به بازنگری دارد.
وی در این خصوص به سیلاب اخیر فیروزکوه اشاره و تاکید کرد: اخیراً حادثه سیل در یکی از روستاهای فیروزکوه منجر به خسارت قابل توجهی شده است، چرا که طرح هادی در مسیری نامناسب پیش بینی معبر کرده و سیلاب در این مسیر فعال شده بود؛ لذا می طلبد طرح هادی در بسیاری از روستاها مورد بازنگری قرار گیرد.
معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به موثر بودن و نقش طرح هادی روستاها در توسعه کشور و شاخص های زیست محیطی، ادامه داد: فرمانداران به بخشداران و دهیاران تاکید کنند تا در طرح هادی همکاری لازم را داشته باشند؛ چرا که این طرح در بخش توسعه روستا، استفاده بهینه از فضا و جلوگیری از تخریب اراضی بسیار موثر است.
نصراله دهقانی، پیش از این مدیر کل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی استان تهران بود.
غلامرضا صالحی نیز پیش از این مدیر کل بنیاد مسکن استان قم بوده است که به این سمت در استان تهران منصوب شد.
استان تهران با 16 شهرستان، دارای 13 میلیون جمعیت است.
تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس