امام جمعه پردیس: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند

امام جمعه پردیس: خبرنگاران زبان گویای مردم هستند


به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام ‌حسین توسلی امام جمعه پردیس روز دوشنبه در سالن جلسات دفتر امام جمعه در نشستی خبری که به مناسبت روز خبرنگار با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان رسانه شهرستان پردیس، اظهار داشت: خبرنگاران رسالت بزرگ انعکاس وقایع را برعهده دارند که مهم‌ترین اصل یک کشور است.
وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی در اعتقادات ما خاطر نشان کرد: رسالت اطلاع رسانی ریشه در مبادی اعتقادی ما دارد و در اسلام مساله خبر رسانی اهمیت بالایی داشته، زمانی که پیامبر (ص) از مدینه به مکه آمد افرادی برای منعکس کردن وقایع تعیین شدند.
امام جمعه شهرستان پردیس، ضمن تشکر از خبرنگاران فعالی که در سرما و گرما با بی‌مهری و کم‌توجهی مسئولان به کار شبانه روزی ادامه دادند، اظهار داشت: خدمات ارزنده بسیاری توسط اصحاب رسانه انجام شده که دائما در حال رصد آن هستیم؛ گزارش هایی که شوکی به مسئولان ایجاد کرده و یا انعکاس نقاط مثبت و معرفی اقدامات دستگاه‌ها که هرکدام بر فعالیت سازنده خبرنگاران فعال شهرستان دلالت دارد.
توسلی با اشاره به رعایت اخلاق رسانه ای عنوان کرد: اصحاب رسانه در انعکاس اخبار منفی با حفظ حرمت اقدام کنید، انعکاس اخبار تخلفات بعد از اثبات در دادگاه باید انجام شود؛ زیرا متهم تا زمان محکوم شدن مجرم نیست و نباید آبروی افراد را برد.
امام جمعه پردیس اظهار کرد: انعکاس غفلت‌ها و نقاط ضعف مسولان در رسانه توسط خبرنگاران راهکار مناسبی برای رفع ایرادات و مشکلات است و از سوی دیگر انتشار اخبار دلگرم کننده تاثیر فراوانی بر بالا بردن روحیه مردم دارد.
شهرستان پردیس با 138 هزار نفر جمعیت در شرق استان تهران واقع شده و از شرق با دماوند و از غرب با تهران مرز مشترک دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس