امانتداری و امداد رسانی، مهمترین اهداف هلال احمر است

امانتداری و امداد رسانی، مهمترین اهداف هلال احمر است


به گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی روز چهارشنبه در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان هلال احمر با آرمان های امام راحل گفت: نزدیکی بیشتر به مردم برای تبیین اهداف سازمان هلال احمر از مهمترین برنامه های سال جاری این سازمان خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان هلال احمر 2 میلیون عضو فعال دارد اظهار کرد: این سازمان جزو 20 سازمان برتر صلیب سرخ جهانی است که توانسته علاوه بر خدمات رسانی مطلوب به مردم ایران به ملت کشورهایی مانند میانمار، پاکستان و بنگلادش نیز خدمات رسانی نماید.
پیوندی ادامه داد: کسب رتبه بالا در رنکینگ جهانی صلیب سرخ توسط جمعیت هلال احمر ایران حاصل تلاش های شبانه روزی مدیران و کارکنان این سازمان در 95 سال گذشته است و باید همین روند را برای آینده ادامه داشته باشد.
وی رمز موفقیت کارکنان سازمان هلال احمر را در توجه به تعالیم دینی و اسلامی دانست و افزود: نجات انسان ها در مواقع ضروری علاوه بر اینکه یک کار انسانی است از مهمترین تعالیم دین مبین اسلام است که همواره کارکنان این سازمان به این امر مهم توجه ویژه دارند.
مراسم تجدید میثاق مدیران، کارکنان، امدادگران، دواطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر امروز(چهارشنبه) با حضور پیوندی رییس جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر، محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر و جمعی از کارکنان و جوانان جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ جهانی و هفته هلال احمر در حرم مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
گفتنی است شرکت کنندگان در این مراسم پس از تجدید میثاق با آرمان های امام راحل با سید حسن خمینی تولیت حرم مطهر امام راحل دیدار کردند.
به گزارش ایرنا، 18 اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است، این سازمان بین المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی تشکیل شد، بر اساس موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و به خصوص به علت تلاش شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant) سوئیسی، ‘صلیب سرخ’ نام گرفت.
هفته هلال احمر در ایران از 18 اردیبهشت ماه آغاز می شود.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس