انباری حاوی 140 هزار کالای لوازم خانگی در شهر ری کشف شد

انباری حاوی 140 هزار کالای لوازم خانگی در شهر ری کشف شد


مهدی کمال نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کالاها در طرح مشترک تعزیرات حکومتی، اداره صنعت ، معدن و تجارت، نماینده دادستان و نیروی انتظامی، امروز پنجشنبه در شهرری کشف شد.
وی تصریح کرد: یخچال، تلوزیون، جاروبرقی و لوازم لوکس خودرو از جمله کالاهای کشف شده در این انبار است که ارزش ریالی آن به طور دقیق مشخص نیست.
رییس اداره تعزیرات حکومتی ری افزود: از آنجایی که این واحد صنفی از فروش این کالاها امتناع کرده است، یک فرصت 10 روزه برای فروش تمامی لوازم داخل انبار و عرضه در بازار داده شد که در صورت بی توجهی با آن برخورد قانونی می شود.
کمال نیا ادامه داد: علاوه بر کشف این انبار، از هشت انبار دیگر نیز بازرسی انجام شد که مورد تخلفی یافت نشد.
وی افزود: بازرسی از انبارهای شهرستان ری ادامه دارد و با هر نوع تخلف و احتکار اجناس مورد نیاز مردم، برخورد بدون اغماض صورت می گیرد.
رییس اداره تعزیرات حکومتی ری با بیان اینکه برخورد با محتکران به نفع مردم و بازار است، عنوان کرد: بازرسی های تعزیرات در زمینه کالاهای مورد نیاز مردم در انبارهای ری تداوم دارد تا مردم بدون دغدغه کالاهای مورد نیاز خود را با قیمت مناسب خریداری کنند.
براساس آمار، هزار و 100 انبار در سطح شهرستان ری وجود دارد که 80 درصد واردات و ذخیره سازی، 95 درصد لجستیک(مدیریت کالا) استان تهران را پشتیبانی می کنند و 60 درصد کالاهای کشور نیز در انبارهای این شهرستان ذخیره می شود.
انبوه انبارها در شهرستان ری در جنوب پایتخت سبب شده در این شرایط اقتصادی مامن خوبی برای کالاهای احتکاری بویژه لوازم خانگی هم باشد.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس