ایران در رتبه هفدهم اقتصاد جهان قرار دارد

ایران در رتبه هفدهم اقتصاد جهان قرار دارد


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، نعمت اله ترکی، در ششمین روز از هفته دولت در همایش تجلیل از مدیران، کارمندان و دهیاران نمونه شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در برخی از بخش ها ایران در جهان رتبه زیر 10 را دارد و دولت یازدهم و دوازدهم تمام توان خود را به کار گرفت و امروز این دولت 35 درصد وابستگی خود را به نفت کاهش داده است؛ بودجه کل کشور 300 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی است که 240 هزار میلیارد آن جاری و حقوق و مزایا است.
وی گفت: برای اولین بار است، سند ششم توسعه را به صورت شهرستان و برش کوچک تر تدوین می کنیم؛ طبق این برنامه، بودجه تعیین و نظارت دقیق تر می شود و سند شفاف به اطلاع همه مردم خواهد رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار کرد: در سند توسعه روستایی، توسعه سالانه 67 روستا در سطح استان در نظر گرفته شده است؛ هر روستا طرح تفصیلی دارد و در آن تمام کاربری ها تعریف شده است؛ مردم شهر و روستا باید بدانند کدام زمین مختص چه کاربری است که این امر در حوزه برنامه ریزی ما قرار گرفته و رسماً به نهادهای نظارتی ابلاغ کردیم.
وی ادامه داد: اگر زمین های روستایی را به غیر بفروشید، پیشرفت، عمران و آبادانی به ارمغان نمی آورد؛ باید رویکردمان را نسبت به گردشگری تغییر دهیم.
ترکی با اشاره به اهمیت استفاده صحیح از ظرفیت و امکانات، ابراز کرد: پتانسیل فیروزکوه و دماوند در جاذبه های گردشگری و بوم گردی بی نظیر است؛ همه مردم روستا و شهر باید برای ایجاد اشتغال کمک کنند.
وی ادامه داد: تجربه برخی کشورهای دنیا در عرضه گل و برتری آن ها در جهان، معادل درآمدهای نفتی ما می باشد، در حالی که کشور ما ثروتمند است.
این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت بالای استان تهران در تولید و عرضه گل شاخه بریده، گفت: تولید یک میلیارد و 450 میلیون گل شاخه بریده در شهرستان پاکدشت ظرفیت بی نظیری است که از این ظرفیت به درستی استفاده نشده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: کشور ما از نظر منابع و ظرفیت کمبودی ندارد، اما در حوزه برنامه ریزی، پشتیبانی و آموزش باید دقیق تر باشیم و کار را با همکاری مردم انجام دهیم تا منجر به نتایج بهتری شود.
مهدی یوسفی جمارانی فرماندار فیروزکوه در آئین گفت: افتتاح و بهره برداری از 84 پروژه شهرستانی در حوزه عمرانی، فرهنگی، گردشگری و اقتصادی با اعتبار 56 میلیارد تومان در هفته دولت سال جاری نشانگر مجموعه تلاش هایی است که مسئولین با همکاری مردم انجام داده و مخاطراتی که با رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پشت سر گذاشته اند.
وی تأکید کرد: آیین کلنگ زنی پروژه ها و اقدامات موثری در محدوده شهری و روستایی فیروزکوه انجام شده، که بیانگر این پیام برای دشمنان است که برغم تمام مشکلات و تحریم ها که برای کشور ایجاد کرده اند، هیچ پروژه ای متوقف نشده و تأثیری در عزم و اراده ملت به وجود نیامده است.
یوسفی جمارانی با اشاره به سوال مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهور بیان داشت: مسائلی که اخیراً در کشور مطرح است، نشانگر آن است که این ظرفیت در کشور ما وجود دارد تا نهادهای مختلف با استقلال به وظایف خود عمل کنند.
وی ادامه داد: سوال از رئیس جمهور امری قانونی و طبیعی است و این مسائل نشانگر وجود افتراق در سطح مدیران عالی کشور نیست و تمام این اقدامات در راستای این است تا مسیر منتخب و مورد انتظار ملت و صلاح نظام و کشور تداوم پیدا کند.
به گزارش ایرنا؛ ترکی در این سفر، پروژه آبخیزداری دهستان حبله رود با 3 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار، پروژه پوشش انهار دهستان حبله رود در روستای انزها با اعتبار 620 میلیون تومان، پروژه مسکن مهر (242 واحد) با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 680 میلیون تومان، اورژانس اجتماعی با اعتبار 160 میلیون تومان، پروژه های عمرانی روستای امیریه با اعتبار 895 میلیون تومان و پروژه های تفریحی شهر فیروزکوه شامل: زیپ لاین، پل معلق و آبشار صخره ای با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 700 میلیون تومان با مشارکت بخش خصوصی را افتتاح و به بهره برداری رساند.
دوم تا هشتم شهریور ماه به مناسبت شهادت شهید محمد علی رجایی و شهید محمد جواد باهنر رییس جمهوری و نخست وزیر (در هشتم شهریور 1360) هفته دولت نامگذاری شده است.
شهرستان فیروزکوه با 40 هزار نفر جمعیت، دارای دو بخش مرکزی و ارجمند در شمال شرق پایتخت واقع شده است.

تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس