ایرنا – مرگ مردم در تاریکی کمربندی ورامین

ایرنا – مرگ مردم در تاریکی کمربندی ورامین


به گزارش ایرنا، بیش از 25 سال از احداث کمربندی شمالی ورامین – پیشوا و تعریض آن می گذرد ولی گذشت این زمان نیز نتوانسته بسیاری از مشکلات آن از جمله نبود روشنایی را برطرف کند ، مشکلاتی که باعث بروز تصادفات متعددی در آن می شود و هر ساله تعداد زیادی از شهروندان ورامینی و پیشوا جان خود را در این حوادث از دست می دهند.
چند روز پیش در این مسیر یک دستگاه خودروی پژو 206 واژگون شد و در اثر آن دو نفر جان خود را از دست داده و سه سرنشین دیگر به شدت مصدوم شدند.
واقع شدن این کمربندی در حوزه سیاسی دو شهرستان ورامین و پیشوا ، رسیدگی به آن را در برزخ ادارات راه و شهرسازی این دو شهرستان قرار داده و پس از جدا شدن پیشوا از ورامین ، هنوز نیز متولی خاصی را برای آن نمی توان مشخص کرد.
هر چند که رئیس اداره برق شهرستان ورامین پیش از سال جدید ، وعده تأمین روشنایی این محور را به مردم داده بود ولی همکاری نکردن دستگاه های مربوط ، اجرای آن را به تأخیر انداخت ، تأخیری که جان مردمی که روزانه از آن عبور می کنند و ساکنان یازده روستای مجاور از جمله جعفرآباد اخوان ، قشلاق ، قوئینک زهری ، سرگل ، گل عباس ، رودبارک ، سعیدآباد ، پلنگ دره ، عسگر آباد ، یوسف رضا را با خطر مواجه می کند.
نبود نیوجرسی( بلوک های بتونی دارای ارتفاع) در وسط این محور باعث می شود تا نور خودروهای عبوری از روبرو ، دید رانندگان را بسیار محدود کند و تصادف عابران پیاده با خودروهای عبوری درطول مسیر به ویژه در تقاطع روستاها را افزایش دهد.
رئیس اداره برق شهرستان ورامین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: برای تأمین روشنایی مسیر کمربندی شمالی ورامین – پیشوا تا محدوده روستای چالتاسیون پیشوا ، 18 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که این اعتبار می تواند به صورت مشارکت دو شهرستان تأمین شود.
مسلم حاجی مزدرانی گفت: جلسات متعددی با شهرداری ورامین و مسئولان فرمانداری پیشوا برگزار شد تا بتوان با مشارکت تمامی دستگاه ها ، اعتبار مورد نیاز این پروژه مهم را تأمین کرد.
وی گفت: شهرداری ورامین بخشی از هزینه های مربوط به اجرای این طرح را تقبل کرده و در صورت تأمین 4 میلیارد ریال اعتبار از سوی شهرستان پیشوا ، می توان به طور کامل روشنایی این محور را تأمین کرد.
رئیس اداره برق پیشوا نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اداره برق پیشوا مسئولیتی در قبال تأمین برق محورهای مواصلاتی خارج از محدوده شهر ندارد و اداره راه وشهرسازی متولی این امر است.
اسماعیل فرجی اظهار کرد: اداره برق پیشوا آماده است تا در صورت نیاز ، برق و ترانس مورد نیاز اجرای این طرح را تأمین کند ولی ردیف بودجه ای برای تأمین روشنایی این محور ندارد.
فرماندار پیشوا نیز در این رابطه گفت: پیش از آن که پیشوا به صورت شهرستان مستقل معرفی شود ، بخشی از روشنایی شهرستان تأمین شده بود ولی اجرای پروژه روشنایی محور ورامین – پیشوا ، به اعتبارات ویژه استانی نیاز دارد.
محمدکرم محمدی افزود: در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که با حضور استاندار تهران در شهرستان پیشوا برگزار شد، این موضوع در دستور کار قرار گرفت و با برگزاری جلسات مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران ، درخواست تأمین اعتبار مورد نیاز ارائه شده است.
وی اظهار امیدواری کرد با تأمین این بودجه ، عملیات روشنایی این محور اجرایی شود.
شهرستان های ورامین و پیشوا با مجموع 400 هزار نفر جمعیت در جنوب شرق تهران واقع شده اند.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس