ایرنا – هو‌ای بهاری شورا

ایرنا – هو‌ای بهاری شورا


هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

«شورایی‌ها دعوا کنند، ابلهان باور کنند!»؛ این جمله شاید با مسماترین توصیف از جلسه پرحاشیه دیروز شورای شهر تهران بود. قهر و آشتی دو عضو شورای شهر دیروز ناگهان این دستگاه تصمیم‌گیر برای اداره شهر را به سر تیتر خبرهای رسانه تبدیل کرد و به سرعت نیز فیلم هایی از این قهر و آشتی در فضای مجازی منتشر شد. ماجرا از این قرار بود که در جلسه دیروز شورای اسلامی شهر تهران؛ اعضای شورا جزییات طرح ادغام معاونت‌های شهرداری تهران که در جلسه گذشته کلیات آن را به تصویب رسانده بودند در دستور کار داشتند. اعضای شواری اسلامی شهر تهران بعد از بحث وبررسی در خصوص پیشنهاد اصلاح دو بند از این طرح نهایتا با 11 رای موافق، این پیشنهاد را به تصویب رساندند. در ادامه جلسه محمد سالاری نسبت به مطرح نشدن جزییات یکی از بندهای طرح پیشنهادی به محسن هاشمی اعتراض کرد که هاشمی در پاسخ گفت: جزییات این بند مطرح شده اما شما متوجه نشدید. سالاری یک بار دیگر خطاب به هاشمی گفت: شما هر جسله شورا را یک جور اداره می‌کنید واین درست نیست. که هاشمی در پاسخ گفت: آقای سالاری لطفا شانتاژبازی نکنید! به ناگاه درگیری لفظی سالاری و هاشمی موجب شد ریاست شورای شهر تهران با حالت قهر از صحن علنی خارج شود و اعضا از جمله میرلوحی و میلانی برای دلجویی از محسن هاشمی به همراه وی از صحن شورا خارج شدند. ادامه این جلسه به ریاست امینی نایب رییس شواری شهر تهران پیگیری می شود و همچنین بعد از خروج محسن هاشمی از صحن شواری درگیری لفظی دیگری میان رسولی و سالاری اتفاق افتاد که رسولی خطاب به سالاری گفت: شما با قلدری طرحی که یک سال بر آن مطالعه شده است را از بین بردید. با این حال دقایقی بعد از قهر محسن هاشمی از شورا، وی دوباره بازگشت و خطاب به اعضا از اتفاقی که افتاد عذرخواهی کرد و گفت: صحن شورا ترک کردم که آقای امینی که تسلط بیشتری دارند، جلسه را اداره کنند وقتی از این دستور جلسه گذشتیم بر گشتم. رییس شورای شهر تهران هم در پایان جلسه دیروز شورا از مردم بابت قهرش از صحن شورا عذرخواهی کرد و با بیان اینکه شب گذشته خوب نخوابیدم و به همین دلیل کنترل جلسه از دستم خارج شد، ادامه داد: در این جلسه اعضای شورای شهر در خصوص ادغام معاونت‌ها و کم شدن پست قائم مقام و مشاور صحبت کردند؛ اما مقرر شد که طرح به شهرداری بازگردانده شود تا شهرداری خودش لایحه‌ای را در این زمینه ارائه کند. با این حال اتفاق دیروز قهر و آشتی دو عضو شورای شهر تهران موضوعی بود که در یک سال و نیم گذشته از عمر شورا شهر چند بار دیگر نیز در بررسی مباحث کارشناسی شورا رخ داد اما هیچ کدام به حاشیه ای جدی برای شورای شهر تهران تبدیل نشد. گویی هوای شورای شهر تهران این روزها همچون هوای بهار است که گاهی ابری و بارانی و گاهی صاف و آفتابی است و در چنین شرایطی ، بزرگان شورای شهر نباید اجازه دهند در جلساتی آتی شورا، این گونه اتفاقات به پاشنه آشیلی برای شورا تبدیل شود.

تعویق یک طرح مهم

اما جدا از حواشی که در جلسه دیروز شورا پیش آمد؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران طرحی مهم را در دست بررسی داشتند و آن بررسی پرونده‌های جاری برج ـ باغ بود. علی اعطا در مورد پیشنهاد مدیریت شهری نسبت به پرونده‌های جاری مصوبه برج ـ باغ که در دستور کار جلسه دیروز شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته بود، گفت: من تعجب کردم که چرا این موضوع در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است. وی با اشاره به این که افشانی، شهردار قبل در مورد پرونده های جاری مصوبه لغو شده برج ـ باغ از شورای اسلامی شهر تهران استفساریه گرفته است، گفت: اما این مساله به صورت استفساریه تنظیم نشده است، ولی در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته است.

همچنین هنوز اطلاعات مورد استناد از شهرداری دریافت نکرده‌ایم و بر همین اساس درخواست می‌شود که این مساله از دستور کار شورای اسلامی شهر تهران خط بخورد. زهرا نژادبهرام نیز در اعتراض به این پیشنهاد، تصریح کرد: 9 ماه است که مصوبه برج ـ باغ لغو شده است و همه پرونده‌ها روی هواست و دراین مدت نه تنها کارها مسکوت باقی‌ مانده است ،‌ بلکه فقط پرونده روی پرونده اضافه شده و حالا بعد از ماه‌ها این مهم در دستور کار قرار گرفته است و می‌گویند آن را خط بزنید.قرار بر این بود که هر مالکی که تا تاریخ هفتم فروردین امسال عوارض را به صورت کامل پرداخت کرده است پروانه بگیرد، اما حالا گویا رویه تغییر کرده است. محسن هاشمی نیز در توضیح این مطلب، گفت: سوم مرداد امسال شهردار سابق استفساریه‌ای به شورای اسلامی شهر تهران داده‌اند که در مورد پرونده‌های جاری برج ـ باغ چه اقدامی انجام شود که من آن را به دو کمیسیون ارجاع دادم و قرار بود شهرداری تا 25 آذر لیست این پرونده‌ها را بدهد، اما گویا این اتفاق رخ نداد و حالا پیشنهاد شده است که این تصمیم گیری دو هفته‌ به تعویق بیافتد.

در ادامه گلپایگانی، معاون شهرسازی شهرداری تهران نیز با بیان این که از 22 منطقه درخواست کرده‌ایم که اطلاعات باغات‌شان را در اختیارمان قرار دهند، گفت: البته محدودیت‌هایی در سیستم شهرسازی در مورد احصای کل پرونده‌ها وجود دارد و ما چند بار اطلاعات را فرستادیم، اما گویا به دست اعضا نرسیده است و من امروز نیز مجددا اطلاعات را به اعضا دادم.در نهایت بر اساس آرای اکثریت اعضا مقرر شد تصمیم گیری در مورد پرونده‌های جاری مصوبه لغو شده «برج ـ باغ» دو هفته‌ به تعویق بیفتد و اطلاعات برج ها نیز با امضای شهردار منطقه ، معاون شهرسازی منطقه و مدیر کل صدور پروانه شهرداری تهران به دست اعضای شورای اسلامی شهر تهران برسد.
روزنامه قانون
7247/

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس