ایرنا – کارگران وارنا تجمع کردند

ایرنا – کارگران وارنا تجمع کردند


به گزارش خبرنگار ایرنا این افراد می گویند به دلیل تعطیلی کارخانه چندماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند و نیز بیمه بیکاری برای آنان برقرار نشده است.
این چندمین بار طی ماههای گذشته است که کارگران این کارخانه تجمع اعتراضی برپا می کنند؛ فرماندار ورامین درباره مشکلات این کارخانه چندی پیش به خبرنگار ایرنا گفت: دولت به منظور رفع مشکلات این کارخانه 250 میلیارد تومان تسهیلات داده و اگر امروز مسئولان آن مطالبه تسهیلات دیگری دارند باید شفاف اعلام کنند که برای چه کاری به این پول نیاز است و تسهیلات قبلی صرف چه اموری شده است.
شرکت شیر تهران شهداد که همگان آن را به عنوان کارخانه شیر وارنا می شناسند سال 1386 به عنوان بزرگترین واحد تولیدی لبنیات با ظرفیت روزانه 100 هزار تن محصولات لبنی فعالیت خود را در ورامین آغاز کرد اما پنج سال بعد مالک اصلی کارخانه درگذشت و با مرگ وی، فعالیت این واحد سیر نزولی به خود گرفت تا جایی که بسیاری از کارگران اخراج شدند و تولید آن به حداقل ممکن رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز همه معترضان تجمع کننده با دعوت مسئولان فرمانداری ورامین وارد ساختمان فرمانداری شدند، بدون واسطه با مسئولان شهرستان گفتگو کردند و مشکلاتشان را با معاون سیاسی- انتظامی فرمانداری در میان گذاشتند.
معاون سیاسی-انتظامی فرمانداری ورامین در این باره خبرنگار ایرنا گفت: دریافت حقوق معوقه و نیز برقراری بیمه ازجمله مشکلات این افراد است که امروز مطرح کردند.
عباسعلی سعیدیان بیان کرد: فرداد جلسه فوق العاده ای در این زمینه برای بررسی امکان برقراری بیمه بیکاران این کارخانه تشکیل می شود.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس