بازارِ داغ سامانه در شهرداری تهران

بازارِ داغ سامانه در شهرداری تهران


به گزارش ایرنا، شهرداری تهران اینک سامانه اصلی این نهاد را به نشانی tehran.ir دارد که در قسمت اطلاع رسانی بخشی با عنوان مناقصات شهرداری نیز در آن مشخص شده است.
همچنین فروردین ماه امسال سامانه شفاف شهرداری تهران به نشانی shafaf.tehran.ir به منظور بارگذاری قراردادهایی که ارزش آنها بیش از یک میلیارد تومان است راه اندازی شد.
چند روز پس از راه اندازی سامانه شفاف نیز معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران اعلام کرد: 300 قرارداد بالای یک میلیارد تومان در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری شده و در مرحله بعد قراردادهای زیر یک میلیارد تومان نیز بارگذاری خواهد شد.
حجت الله میرزایی همچنین افزود: در مراحل بعدی، سفرهای خارجی مدیران شهرداری، مجوزهایی که به ایجاد درآمد یا ثروت برای گروه های خاص منجر و همه معاملاتی که در شهرداری انجام می شود نیز بارگذاری خواهد شد.
وی اظهارداشت: در مراحل پیشرفته تر نیز می توان استخدام ها، انتصاب ها و همه رفتارهایی که در شهرداری انجام می شود را به طور شفاف مشخص کرد.
در همین زمینه اسامی دریافت کنندگان طرح ترافیک خبرنگاری نیز از طریق این سامانه اعلام و منتشر شد.
اینک در حالی که معاون برنامه ریزی شهردار تهران به طور مشخص عنوان کرده همه معاملاتی که در شهرداری تهران انجام می شود در سامانه شفاف بارگذاری خواهد شد یکی از نهادهای زیرمجموعه همین معاونت هفته گذشته خبر داده که سامانه معاملات شهرداری راه اندازی خواهد شد.
روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران روز چهارشنبه هفته گذشته (14 خرداد) اعلام کرد: سامانه ای با عنوان معاملات شهرداری تهران راه اندازی می شود که برای جذب پیمانکار آن نیز فراخوان منتشر شده است.
در خبر ارسالی این نهاد آمده است: راه اندازی این سامانه بر اساس مصوبات کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر تهران، در مسیر هوشمند سازی تهران، با هدف شفافیت و شهرداری شیشه ای خواهد بود.
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران همچنین از تمامی پیمانکاران و فعالان این عرصه طی فراخوانی دعوت به عمل آورده تا طرح خود را در این زمینه ارایه کنند.
راه اندازی سامانه های مختلف و عقد قرارداد با پیمانکاران به این منظور که بار مالی همراه دارد درحالی است که شهرداری تهران بزرگترین مشکل خود را کمبود منابع مالی عنوان می کند.
سید محمد علی افشانی شهردار تهران نیز چندی پیش در نخستین نشست خبری خود اعلام کرد: شهرداری ماهانه 650 میلیارد تومان درآمد دارد که این مبلغ صرف پرداخت حقوق و نگهداشت شهر می شود.
پرسش ساده که مطرح می شود این است که اطلاع رسانی از معاملات شهرداری تهران آیا در سامانه اصلی این نهاد (tehran.ir) یا شفافیت (shafaf.tehran.ir) قابل انتشار و بارگذاری نیست و راه اندازی سامانه ای دیگر چه ضرورت ها و توجیه هایی دارد؟
خبرنگار ایرنا برای دریافت پاسخ این پرسش و ضرورت های فنی و کارشناسی راه اندازی این سامانه جدید چند نوبت با مدیران شهری و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تماس گرفت اما پاسخ نگرفت.
خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین به دنبال پاسخ این پرسش بود که چرا بارگذاری معاملات در دو سامانه مذکور امکان پذیر نیست و چه موانعی برای آن متصور است؟
در عین حال ایرنا آمادگی دارد ضرورت های فنی و توجیه کارشناسی راه اندازی چنین سامانه هایی را از زبان مدیران شهرداری تهران اطلاع رسانی کند.
تهرام/9353/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس