بازرسی نامحسوس ادارات استان تهران از شهریور آغاز می شود

بازرسی نامحسوس ادارات استان تهران از شهریور آغاز می شود


به گزارش ایرنا، شکراله حسن بیگی روز چهارشنبه در نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی با بیان اینکه قانون تکریم ارباب رجوع سالهاست که بر روی زمین مانده است افزود: مدیران دولتی اجرای مطلوب میزخدمت و دولت الکترونیک را جدی بگیرند.
وی با بیان اینکه به صورت ناشناس به یکی از ادارات مراجعه کرده و دقایق زیادی در مقابل میز یکی از کارکنان این اداره ایستاده است در حالیکه صندلی نیز وجود داشت گفت: کارکنان ادارات حتی به نشستن و پذیرایی از ارباب رجوع نیز باید اهمیت بدهند.
معاون استاندار تهران گفت: برخی مدیران ادارات حتی تغییر اخیر ساعت کاری را رعایت نکرده و دیر بر سر کارهای خود حاضر می شوند و بعضا به دروغ برگه ماموریت رد می کنند.
حسن بیگی گفت: رعایت برخی مسائل به نظر بی اهمیت از جمله برخورد با لبخند و روی گشاده باعث افزایش رضایتمندی مردم می شود.
وی گفت: پرونده یکی از فرمانداران شهرستان های استان تهران بخاطر بی توجهی به اجرایی کردن میز خدمت به بازرسی وزارت کشور ارسال شده و استانداری تهران نیز از این ارجاع حمایت کرده است.
حسن بیگی گفت: مدیران و کارکنان ادارات نباید کاری کنند که مردم مسئولان را ناکارآمد بدانند و در صورت عدم فعالیت شایسته ادارات و لطمه به اعتماد مردم نیازی به دشمنی آمریکا و اسرائیل برای ضربه زدن به کشور نداریم.
وی همچنین با بیان اینکه برای ایجاد اشتغال خانگی 5 هزار نفر به بانک های استان معرفی شده اند که تاکنون کارهای اداری 2 هزار نفر در حال اتمام است افزود: برای ارائه وام 10 میلیون تومانی برای ایجاد اشتغال خانگی نیازی به این همه انتظار و سختی نیست و این خود به نارضایتی دامن می زند.
حسن بیگی با اشاره به منشور حقوق شهروندی گفت: مردم باید حقوق خود را بشناسند و پس از شناخت آن به خوبی آن را مطالبه کنند.
وی گفت: مدیران ادارات دولتی وظیفه دارند در قالب های مختلف از جمله آموزش مردم را با حق و حقوق خود آشنا کنند اما واقعیت امروز نشان می دهد که حقوق مردم در ادارات دولتی رعایت نمی شود و مردم در طبقات و اتاق های مختلف سرگردان هستند.
تهرام/6139//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس