بخش غربی خط 4 مترو تهران توسعه می یابد

بخش غربی خط 4 مترو تهران توسعه می یابد


به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام درجلسه‌ای که امروز (دوشنبه) با حضور رجبعلی خسروآبادی، شهردار منطقه 5، مدیران، پیمانکار و مهندسان مشاور این خط برگزار شد، گفت: با حمایت‌های شهردار منطقه و بررسی‌های صورت گرفته، هرچه سریع‌تر مشکلات موجود حل و فصل شده و شاهد سرعت و شتاب در روند علملیات اجرایی این خط خواهیم بود.
به گفته مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) این بخش از خط؛ در حدود 4 کیلومتر طول دارد و 3 ایستگاه را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: با توسعه غربی خط 4، سه ایستگاه حکیم، شاهین و میدان چهار باغ در شهر تهران راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.
امام افزود: این طرح از پروژه‌های مهم مترو به شمار می‌آید که در صورت راه‌اندازی و بهره‌برداری به اهالی منطقه 5 خدمت‌رسانی کرده و ازتراکم ترافیکی شریان‌های غربی شرقی همچون بزرگراه همت و بزرگراه حکیم می‌کاهد.
در پایان این نشست علی امام، مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، به‌همراه خسروآبادی، شهردار منطقه 5، مدیران، پیمانکار و مهندسان مشاور از روند توسعه غربی این خط بازدید کردند.
خط ۴ مترو تهران 22 کیلومتر وسعت دارد.
این خط از ایستگاه ارم سبز واقع در بلوار فردوس انتها خیابان شقایق جنوبی در غرب تهران شروع و در ایستگاه شهید کلاهدوز واقع در انتهای خیابان پیروزی بزرگراه دوران در شرق تهران به پایان می‌رسد.
خط ۴ در میدان شهدا با خط در حال احداث 6، در ایستگاه دروازه شمیران با خط 2، در ایستگاه دروازه دولت با خط یک، در ایستگاه تئاتر شهر با خط 3، در ایستگاه توحید با خط در حال احداث 7 و مجدداً در ایستگاه شادمان با خط 2 تقاطع دارد و بخش عمده‌ای از آن از زیر خیابان انقلاب و خیابان آزادی می‌گذرد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس