برخورداری از منافع برجام حق ایران است

برخورداری از منافع برجام حق ایران است


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دکتر استفان شولتز در دیدار با مدیر سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران و مدیر مرکز مدیریت بحران سازمان آب منطقه ای تهران تاکید کرد: رفع تحریم ها بر مبنای برجام حق ایران است و سیاست راهبردی اتریش حفظ برجام و حمایت از حق و حقوق ایران در این توافقنامه بوده تا در سایه رفع تحریم ها مردم ایران از شرایط اقتصادی مناسب و توام با آرامش خاطر برخوردار باشند.
وی افزود: ایران در خصوص مدیریت حوادث و سوانح با توجه به تجربه و توان موجود می تواند بعنوان کشور موثر در ایفای پاسخ و اقدام سریع در هنگام بروز سوانح در منطقه عمل کند و اتریش حامی ایفای این نقش از سوی ایران است.
سفیر اتریش در کشورمان گفت: اتریش آمادگی دارد برای حفاظت از آثار تاریخی و باستانی در زمان وقوع حوادث و سوانح با ایران همکاری کند.
وی به سفر پیش روی رییس جمهوری ایران به اتریش اشاره کرد و گفت: این سفر نشان دهنده وجود اعتماد و روابط مناسب دو جانبه است و طی آن برگ جدیدی از تعمیق روابط دو کشور که از پیشینه روابط 700 ساله برخوردارند، ورق خواهد خورد.
همچنین احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ضمن تقدیر از موضع اتریش در خصوص حفظ حقوق ایران در برجام و همچنین استقبال از گسترش روابط دو جانبه در حوزه مدیریت حوادث و سوانح اظهارداشت: ایران کشور زلزله خیزی است و در پی وقوع زمین لرزه های متعدد به تجارب ارزشمندی در مدیریت امداد و نجات دست یافته و از انتقال تجارب، ظرفیت سازی برای توسعه روابط، همکاری برای ایجاد مرکز منطقه ای پاسخ دهی سریع در هنگام سوانح، برپایی دوره آموزش تربیت مربی، تامین تجهیزات اطفای حریق و انتقال دانش و فن آوری در طرح تامین آب اضطراری استقبال می کند.
وی گفت: ایران هنوز به عضویت گروه جهانی اینساراگ (شبکه بین المللی اقدام فوری در سوانح) درنیامده است، اما می توان در شرایط فعلی با همکاری مشترک نسبت به ایجاد یک تیم حرفه ای و قدرتمند برای حضور سریع در سوانح منطقه و جهان اقدام کرد.
وی گفت: طرح تامین آب اضطراری ویژه اطفای حریق با ظرفیت ذخیره سازی مناسب آب در 150 نقطه و ذخیره آب شرب در 400 نقطه از پایتخت از سوی سازمان آب منطقه ای تهران در بازه زمانی پنج ساله در دستور کار قرار گرفته است و همکاری دو جانبه در این پروژه نیز می تواند مورد بررسی قرار گیرد.
همچنین در این دیدار محمد علی داوری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران و محمدرضا احمد نسب مدیر مرکز بحران و پدافند غیرعامل شرکت آبفای استان تهران از گسترش همکاری های دو جانبه در تامین تجهیزات اطفای حریق و امداد و نجات استقبال کردند و مانور اجرا شده در اتریش ویژه نیروهای اقدام سریع را مثبت توصیف کردند.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس