برخی مجموعه های فرهنگی ورزشی مشکل بهره برداری دارند

برخی مجموعه های فرهنگی ورزشی مشکل بهره برداری دارند


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، شاپور رستمی در هفتمین هم اندیشی شهرداران مناطق 22 گانه تهران اظهار داشت: پروژه های ساخت فضاهای ورزشی در برخی از مناطق تهران که هنوز به بهره برداری نرسیده است و از معاونت فرهنگی و اجتماعی انتظار می رود برای رفع این مشکلات و سهولت در بهره برداری آنها، لایحه ای به شورا ارائه دهد تا مناطق بتوانند پس از ساخت پروژه های ورزشی، بهره برداری آن را نیز انجام دهند تا ذینفعان هر منطقه بتوانند هرچه سریع تر از آن استفاده کنند.
وی با اشاره به این که بسیاری از موضوعات حوزه اجتماعی به مناطق قابل تفویض است گفت: پاسخگوی همه مسائل اجرایی در مناطق برعهده شهرداران است از این رو انتظار است که بسیاری از امور اجتماعی و فرهنگی این معاونت به مناطق تفویض شود.
رستمی مناسب سازی شهر برای معلولان و توان یابان را موضوع مهم برای مدیریت شهری دانست و گفت: وظیفه ذاتی، انسانی و اجتماعی ایجاب می کند که برای زندگی راحت تر این افراد این موضوع با جدیت دنبال شود.
وی، با تکلیف دانستن استقرار افراد بی سرپناه در گرمخانه ها در ماه های پایانی سال که در سرمای زمستان با مشکل اسکان مواجهند، گفت: از شهرداران مناطق و نواحی می خواهم با گشت زنی در حوزه کاری خود نسبت به انتقال این افراد به گرمخانه ها اقدامات اجرایی انجام دهند.
رستمی ادامه داد: تنها متولی زیست شبانه شهرداری تهران نیست و باید دستگاه های مرتبط در این زمینه برای ایجاد امنیت و آسایش شهروندان همت جدی داشته باشند، به زودی این موضوع با دعوت از سایر سازمان های مرتبط توسط معاونت هماهنگی و امور مناطق با همکاری معاونت اجتماعی، به سامان می رسد.
سردار محمدرضا علیپور فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران نیز در این هم اندیشی مشکلات پیش روی یگان حفاظت شهرداری تهران را کمبود نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: با توجه به تعداد ساختمان های شهرداری تهران و درخواست های شهرداران مناطق، مدیران عامل سازمانها برای حفاظت، توانمندی های یگان بیش از وضع موجود نیست.
ولی اله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه این جلسه، اظهار داشت: برنامه هایی که یکسان برای مناطق 22گانه ابلاغ می شود یک آسیب جدی است و در همین راستا نیروهای کارشناسی برای رفع این موضوع مشخص شده است و با معاونان اجتماعی مناطق برای دریافت دیدگاه های آنان در هر منطقه جلسات هفتگی برگزار می کنیم.
وی از اجرای پروژه های ورزشی و مجموعه های آبی خبر داد و گفت: این پروژه ها توسط شهرداری های مناطق آماده سپس به معاونت اجتماعی تحویل می شود که امیدواریم با اصلاح ساختار و مصوبه شورا این موضوع به مناطق واگذار شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اضافه کرد: فضاهای ورزشی برای بانوان کم است که در لایحه بودجه سال آینده برای شهرداران مناطق باید اعتباراتی برای ساختن سوله های مخصوص بانوان پیش بینی شود.
وی بر مناسب سازی شهر برای جامعه هدف معلولان و گروههای توان یاب تاکید کرد و گفت: این امر تکلیف قانونی همه مدیران شهرداری است این در حالی است که اقدامات کافی درباره این موضوع انجام نشده است و هنوز فاصله زیادی داریم.
وی خواستار ارائه گزارشی از اقدامات هر منطقه در زمینه مناسب سازی شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره بر موضوع اتاف (پیوست های اجتماعی و فرهنگی پروژه ها) گفت: شهرداران مدافع این موضوع مهم در مناطق خود باشند هر واگذاری و هر پروژه ای که اتاف را رعایت نکند بعدها با مشکل اجتماعی جدی روبرو خواهیم شد.
تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس