برنامه اوقات فراغت دانش آموزان در 1195 پایگاه برگزار می شود

برنامه اوقات فراغت دانش آموزان در 1195 پایگاه برگزار می شود


عبدالرسول کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه های آموزش و پرورش شهر تهران برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اظهار داشت: با شناسایی ظرفیت های هر منطقه همچون مراکز ورزشی، کانون ها، اردوگاه ها ضمن تهیه بانک اطلاعات برنامه هایی در این حوزه تدوین و شیوه نامه ای با عنوان «بهبود اوقافت فراغت» هفته پایانی فروردین ماه به مناطق و مدارس شهر تهران ابلاغ شد.
وی گفت: تابستان امسال بیش از 300هزار دانش آموز در پایگاه اوقات فراغت شامل 650 مدرسه دولتی، 350 مدرسه غیردولتی، 50 پایگاه سازمان دانش آموزی، 22 کانون فرهنگی تربیتی، 28 مدرسه تخصصی قرآن کریم، 19 پژوهشسرا، 60 سالن ورزشی، 10 استخر سرپوشیده و 6 اردوگاه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به فعالیت پایگاه های تابستانی از 9 تیر تا 15 شهریورماه اظهار داشت: دانش آموزان با مراجعه به مدارس و یا نشانی اینترنتی http://tabestan96.medu.ir می توانند در پایگاه های اوقات فراغت ثبت نام کرده و از برنامه های مختلف فرهنگی، آموزشی، مهارتی، ورزشی، تفریحی و تربیتی پایگاه ها بهره مند شوند.
کریمی گفت: پایگاه های تابستانی با رویکرد «حمایت از کالای ایرانی» با هدف عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به پرورش نوجوانان و جوانان و ساحت های تربیتی آنان، توجه به مهارت های فردی و اجتماعی، روحیه خلاقیت، ابتکار، نوآوری، تقویت اعتماد به نفس، خودباوری دانش آموزان و ایجاد فضای شاداب و بانشاط برای آنان، جلب مشارکت بیشتر عوامل تربیتی، اولیا و مربیان در مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان و تقویت و تعمیق محتوای فرهنگی و معنوی برنامه های تفریحی برپا می شود.
وی درباره هزینه های پایگاه های اوقات فراغت گفت: کمیته اوقات فراغت در سطح مناطق آموزش و پرورش تهران با حضور انجمن اولیا و مربیان، معاونت پرورشی، رئیس منطقه و مدیران مدارس تشکیل شده که این کمیته درباره هزینه پایگاه ها تصمیم گیری می کند.
کریمی با اشاره به برنامه های اداره قرآن، عترت و نماز شهر تهران در تابستان گفت: این اداره امسال به صورت ویژه، برنامه های مختلفی را برای فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا در سطح مناطق، مدارس، مساجد و دارالقرآن ها برگزار می کند که برگزاری کلاس های روخوانی، روان خوانی و حفظ، ترتیل خوانی، دوره های تفسیر قرآن کریم و احکام، محافل انس با قرآن کریم، مسابقه تفسیر قرآن، همایش تصویرسازی قرآنی و کارگاه آموزشی با موضوع خانواده در قرآن، راهکارهای جذب فرزندان به قرآن، نماز و… برای اولیا در مدارس از جمله این برنامه هاست.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، برگزاری کرسی تلاوت برای دانش آموزان در درالقرآنها و مدارس تخصصی قرآن، اردوی زیارتی امامزادگان شهر تهران، کلاس های امام شناسی، مهدویت و …، تولید دست سازه های مذهبی برای دانش آموزان هنرستان ها در هنرستان ها، آموزش مداحی برای دانش آموزان، کتابخوانی گروهی با موضوع حجاب و عفاف برای دانش آموزان دختر، آموزش شعر و نویسندگی آیینی، نمایش فیلم های مذهبی برای دانش آموزان، کارگاه های آموزش عملی نماز و احکام روزه برای دانش آموزان دختر ورودی سوم ابتدایی و برای دانش آموزان پسر ورودی دوم دوره اول متوسطه، جلسات پرسش و پاسخ مذهبی و پیوند با محراب (مسجد، مدرسه و منزل) برای دانش آموزان در مدارس از دیگر برنامه های اداره قرآن، عترت و نماز شهر تهران در تابستان امسال است.
وی افزود: امسال با همکاری شهرداری تهران بخشی از برنامه های اوقات فراغت آموزش و پرورش در جهت شادابی و نشاط دانش آموزان در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی، هنری، ورزشی و تفریحی این نهاد برگزار می شود.
کریمی با اشاره به برگزاری اردوی نیمروزه بازدید از باغ موزه دفاع مقدس با همکاری شهرداری تهران اظهار داشت: بیش از 7هزار و 500 دانش آموز در این اردو شرکت کرده و با ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت آشنا خواهند شد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران، برگزاری برنامه «تکاور کوچک» را از دیگر برنامه های این نهاد برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان عنوان کرد و گفت: این برنامه از نهم تیرماه با همکاری ارتش جمهوری اسلامی در کانون فرهنگی تربیتی شهیدمفتح برگزار شده و بیش از 8هزار دانش آموز در آن شرکت خواهند کرد.
وی با اشاره به برگزاری سی و دومین دوره اردوهای متمرکز تابستانی افزود: بیش از 4هزار و 400 دانش آموز از تشکل ها؛ بسیج دانش‌آموزی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی، پیشتازان و فرزانگان و سازمان دانش‌آموزی، دانش آموزان استثنایی با تاکید بر دانش آموزان مناطق محروم از 23 تیرماه تا 15شهریورماه در این اردوهای چهار تا پنج روزه در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید رجایی رامسر شرکت کرده و از برنامه های فرهنگی و تفریحی بهره مند می شوند.
کریمی گفت: شهر تهران از سوم تا ششم تیرماه در اردوگاه شهید باهنر میزبان دوره های آموزشی برای مشاوران پایگاه های انتخاب رشته کنکور سراسری از استان های کشور است که این دوره ها توسط مدرسان متخصص برگزار می شود.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس