بهارستان در سرانه ورزشی فقیر است

بهارستان در سرانه ورزشی فقیر است


حسن داورزنی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر تنها 2 استخر ورزشی و 9 مجموعه چند منظوره ورزشی دولتی و 150مجموعه ورزشی خصوصی در این شهرستان وجود دارد.
وی با بیان اینکه مجموعه های ورزشی در نوبت صبح در اختیار زنان است افزود: از این تعداد 10مجموعه خاص زنان ورزشکار است.
سرانه ورزشی استان تهران با بیش از 4هزار و 400 مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی با 46 سانتی متر مربع در جایگاه سی ام کشور قرار دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان بهارستان اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان با کمبود امکانات ورزشی توانسته اند مدال های ارزشمندی در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک کسب کنند.
وی خاطر نشان کرد: ورزش بهارستان در رشته های کشتی، رزمی، بوکس، کاراته، تکواندو، ووشو، قایقرانی، بدنسازی، پِنچاک سیلات و مویتای مدال آور است.
داورزنی گفت: سه نماینده از این شهرستان در هجدهمین دوره مسابقات آسیایی 2018جاکارتا در رشته پنچاک سیلات و بوکس حضور دارند.
به گفته وی 161 نماینده در بازیهای آسیایی و پارآسیایی از تهران به این رویداد ورزشی شرکت دارند.
هجدهمین دوره بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا از 27 مرداد تا 12 شهریور ماه برگزار می شود.

*پلمپ 40مجموعه ورزشی بهارستان
داورزنی ادامه داد: در بازدید کارشناسان این اداره از مجموعه های ورزشی، تذکر اخطار پلمب به 40 مدیر آنها ابلاغ شد.
وی با اشاره به اینکه نداشتن مجوز لازم برای فعالیت علت اصلی این پلمپ ها است افزود: پرونده 36 مجموعه ورزشی و چهار مدرسه فوتبال تکمیل و برای مراحل قانونی در اختیار پلیس امنیت و بخش قضایی قرار گرفت.
رئیس اداره ورزش و جوانان بهارستان همچنین از افتتاح سه پروژه ورزشی در هفته دولت در این شهرستان خبرداد و گفت: چمن مصنوعی ورزشگاه 5هزار نفری، ساختمان اداری اداره ورزش و جوانان بخش بوستان و مجموعه ورزشی چند منظوره سرپوشیده صالح آباد با اعتبار هشت میلیارد و 300میلیون تومان در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
شهرستان بهارستان با جمعیتی حدود 550 هزار نفر در جنوب غرب استان تهران واقع شده است.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس