تامین درآمدهای شهر نباید منجر به نارضایتی مردم شود

تامین درآمدهای شهر نباید منجر به نارضایتی مردم شود


به گزارش روز شنبه ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمدعلی افشانی در نخستین جلسه کاری با معاونان و مشاوران شهرداری با بیان اینکه برغم تلاش های صورت گرفته، نارضایتی در بین مردم زیاد است بر ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و جلب رضایت آنها از مدیریت شهری به عنوان رویکرد اصلی تاکید کرد.
وی محور برنامه های خود را «شهر زیست پذیر» و «شهروند مشارکت پذیر» ذکر و خاطرنشان کرد: شهر تهران باید به عنوان یک کل در نظر گرفته شود و شعاع تأثیرگذاری و تأثیرپذیری این کلان شهر از مناطق پیرامونی آن، مبنای برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها باشد.
وی با اشاره به اینکه محلات شهر به عنوان سلول های حیاتی شهر، باید جدی گرفته شوند و از این رو، تکیه برنامه-هایمان بر «محله» استوار است، اظهار کرد: مراکز استان ها، نقش استانی دارند در صورتی که تهران به عنوان مرکز ایران از نقش ملی برخودار است.
افشانی با بیان اینکه تنوع قومی در تهران، فرصتی است که می تواند به همگرایی و انسجام ملی کمک کند، تصریح کرد: باید حقوق همه ادیان، مذاهب و اقوام ساکن در تهران را به عنوان شهروندانی که در این شهر زندگی می کنند، پاس بداریم و به همه آنها خدمت کنیم.
وی با اشاره به اینکه بانوان، 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند و باید سهم آنها در همه عرصه های اجتماعی، فرهنگی، مدیریتی و اقتصادی دیده شود، اظهار کرد: سهم بانوان در مدیریت شهری بسیار کم است و باید به این حوزه به صورت ویژه توجه کنیم.
افشانی با بیان اینکه مهم ترین کاری که در دوره مدیریتی ام در 4 دهه گذشته انجام داده ام، تهیه و تدوین شناسنامه فنی ساختمان برای کلیه مدارس ایران بوده است، تصریح کرد: باید برای تمامی ساختمان های مهم شهر، شناسنامه فنی تهیه کنیم تا از استحکام آنها در مقابل حوادث اطمینان داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر این، باید نسبت به تهیه شاخص های قابل اندازه گیری برای زیست پذیری کلیه محلات شهر تهران اقدام و در مسیر کاستن از فاصله محله های محروم با محله های برخوردار حرکت کنیم، اظهار کرد: باید به صورت همزمان در کل شهر کار کنیم اما به مناطق کمتر برخوردار، بیشتر توجه کنیم.
افشانی با بیان اینکه لزوم پرهیز از دادن وعده های غیر عملی به مردم، تصریح کرد: مشارکت مردم بر مبنای اعتماد آنها به مدیریت شهری حاصل می شود و اگر اعتماد مردم به شهرداری تهران جلب شود، آنگاه در اداره شهر کمک و مشارکت می کنند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین معضلات تهران، آسیب های اجتماعی است اظهار کرد: باید تحول را در شهر به تصویر بکشیم، چنانچه دو برنامه مهم رییس جمهوری در سال 97 (توسعه حمل و نقل عمومی و نوسازی بافت فرسوده) به شهرداری باز می گردد.
افشانی با بیان اینکه موضوع اول، توسعه حمل و نقل عمومی است که دو قشر از ظرفیت آن استفاده می کنند، تصریح کرد: یکی، قشر آگاه اجتماعی هستند که با هدف کمک به بهبود کیفیت هوا به حمل و نقل عمومی روی آورده اند و دیگری، گروهی هستند که از داشتن وسیله نقلیه شخصی محروم هستند که باید به هر دو قشر خدمت شود.
وی با اشاره به اینکه توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را به صورت جدی دنبال می کنیم، ضمن اینکه موضوع هوشمندسازی شهر نیز موضوعی بسیار حیاتی است، اظهار کرد: موضوع دوم، نوسازی بافت فرسوده و ناپایدار شهری است که باید مورد توجه قرار گیرد.
افشانی با بیان اینکه موضوعاتی همچون حفظ و تملک باغات نیز باید به صورت جدی دنبال شوند، تصریح کرد: اولین و مهم ترین نقطه بروز فساد، عدم حاکمیت قانون است و قانون و عدالت باید مبنای عملمان باشد.
وی با اشاره به خبری که اخیراً در خصوص جذب بدون ضابطه نیروی انسانی در یکی از سازمان های شهرداری تهران منتشر شده است، اظهار کرد: برای جذب و تعدیل نیروی انسانی باید ضابطه داشته باشیم.
افشانی با بیان اینکه هماهنگی و تحکیم ارتباطات با حاکمیت، دولت، مجلس، قوه قضاییه، مردم و رسانه ها ضروری است، تصریح کرد: شعار سال یعنی «حمایت از کالای داخلی» باید مو به مو اجرا شود و مدیریت شهری در جهت تقویت تولید داخلی حرکت خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد امید در جامعه را به عنوان یک هدف مهم در دستور کار مدیریت شهری خواهد بود، اظهار کرد: کارهایی را که انجام می دهیم، بدون بزرگ نمایی و صادقانه به مردم منتقل کنیم و با آنها در میان گذاریم.
تهرام/9353//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس