تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در پردیس 2ماه آینده آغاز می شود

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در پردیس 2ماه آینده آغاز می شود


علیرضا آقاجری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز معضل اصلی این شهرستان است، اظهارداشت: سال گذشته تعدادی از مالکان ساخت و سازهای غیرمجاز اخطارهایی دریافت کرده اند که در 2 ماه آینده تخریب خواهند شد.
دادستان شهرستان پردیس با اشاره به کاهش ساخت و سازهای در سال جاری نسبت به سال گذشته در همین زمان خاطر نشان کرد: طی جلساتی که با روسای ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، اداره حفاظت محیط زیست و شرکت عمران داشتیم اعلام شد، مسولیت تصرف، تجاوزو یا تعدی به هر زمینی بر عهده روسای ادارات یاد شده خواهد بود.
آقاجری عنوان کرد: ساخت وساز‌های غیرمجاز بیشتر در محدوده خارج از شهر در مناطق سنجریون، ترقیون، خجیر و کرشت انجام شده که در لیست تخریب‎های ما قرار دارند.
وی با اشاره به نحوه ساخت و ساز غیر مجاز خاطر نشان کرد: متخلفان در ابتدا دور زمین دیوار می‌کشند وقتی واکنشی از سوی ما نمی بینند دیوار را بلند تر کرده و چند درخت هم می‌کارند، پس از هزینه کردن آنها بنا را تخریب می‌کنیم.
دادستان شهرستان پردیس با اشاره به اینکه فساد مالی را نمی‌توان منکر شد اظهار داشت: برای مبارزه با فساد مالی، کار گروهی متشکل از سپاه، اداره اطلاعات، نیروی انتظامی و دادستان تشکیل و کار بر روی چند پرونده آغاز شده است بطوریکه مردم باید شاهد مجازات متخلفان باشند تا اعتمادشان به دستگاه قضا بیشتر شود.
وی همچنین با اشاره به آمار کشفیات کالاهای قاچاق اظهار داشت: انبارهای فراوانی در این منطقه وجود دارد که محل نگهداری کالای قاچاق است که امسال کشفیات زیادی در این خصوص داشتیم.
دادستان شهرستان پردیس با اشاره به مشکلات قضایی موجود افزود: در این شهرستان اداره تعزیزات و پزشکی قانونی نداریم و مردم این محدوده در صورت نیاز به این مراکز باید به پزشکی قانونی تهرانپارس که بسیار شلوغ است مراجعه کنند.
آقاجری با بیان اینکه پزشکی قانونی بازوی ما در پرونده‌های قضایی هستند گفت: رئیس پزشکی قانونی کل استان تهران برای راه اندازی چنین مرکزی در این شهرستان به ما قول مساعد داده است.
وی در خصوص تعامل بین ادارات شهرستان برای ساخت پزشکی قانونی عنوان کرد: شهرداری بومهن و پردیس و شرکت عمران برای تامین محل پزشکی قانونی اعلام آمادگی کردند که به دنبال فضای مناسب برای ساختمان پزشکی قانونی هستیم.
دادستان شهرستان پردیس با اشاره به خدمات قضایی الکترونیک اظهار داشت: اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است بطوریکه در سامانه ‘سنا’ ابلاغ‌ها دعوت نامه‌ها، و اخطاریه‎ها به صورت الکترونیکی ارسال می‌شود.
شهرستان پردیس با 138 هزار نفر جمعیت در شرق استان تهران واقع شده و از شرق با دماوند و از غرب با تهران مرز مشترک دارد.
تهرام/9441//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس