تخلفات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران پیگیری می شود

تخلفات صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران پیگیری می شود


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران، محمد قائمی با بیان اینکه طی 3 ماه گذشته هجمه‌های بسیاری که عمدتا ناشی از گمانه‌زنی افراد غیرمسئول و انتشار اخبار نادرست و غیرموثق بود، علیه صندوق شکل گرفته است ، افزود: پس از دریافت این گزارش کمیته‌ای به منظور پیگیری و تببین راهبردهای حقوقی و قضایی لازم تشکیل شد.
وی اظهار کرد: هیات مدیره این صندوق مکلف است در راستای صیانت از دارایی اعضاء و سپرده‌گذاران موارد قابل پیگرد را به طور جدی از مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند.

*تعیین تکلیف بدهی مالیاتی و بانکی
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری در خصوص وضعیت مالی صندوق تصریح کرد: موسسه و شرکت‌های تابعه آن تا بهمن ماه سال گذشته 344 میلیارد ریال بدهی قطعی شده مالیاتی داشته که در همین ارتباط مذاکراتی به منظور کاهش بدهی ها از یک طرف و پرداخت اقساطی بخش دیگر صورت گرفته است.
وی یادآور شد: طی 3 ماه گذشته اکثر دیون سررسید شده مالیاتی پرداخت شده تا اخلالی در روند کاری صندوق و شرکت‌های تابعه آن ایجاد نشود.
قائمی همچنین با اشاره به تسهیلات دریافتی صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران و شرکت‌های تابعه آن از سه بانک شهر، دی و تجارت گفت: تصمیم‌گیری‌های لازم برای تسویه بدهی این بانک‌ها صورت گرفته و مصوبات هیات مدیره در این رابطه در حال پیگیری است.
به گفته وی در این رابطه جلسه هیات مدیره برای تسویه بدهی بانک دی برگزار شده است و مصوبات آن در حال پیگیری است.
وی خاطرنشان کرد: هیات امنای صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران اواسط آبان96 منصوب و با انتصاب هیات مدیره در بهمن ماه سال 96 فعالیت تیم مدیریتی جدید در راستای صیانت از دارایی‌ اعضا و سپرده‌گذاران و ساماندهی وضعیت اقتصادی صندوق آغاز شد.
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران با بیان اینکه اولویت نخست هیأت مدیره تسویه دیون اعضای بازنشسته و قطع همکاری شده است افزود: در طول این مدت مطالبات بازنشستگان تا پایان دی ماه تسویه شد.

*چابک‌سازی شرکت‌های تابعه
مدیرعامل صندوق ذخیره کارکنان شهرداری همچنین از کوچک و چابک سازی فعالیت‌های این موسسه و شرکت‌های تابعه آن خبر داد و گفت: این اقدام در راستای اصلاح ساختار و صرفه‌جویی در منابع صورت گرفت و بر این اساس تمامی واحدهای صف و ستاد صندوق ذخیره در ساختمان مرکزی متمرکز شدند.
وی با بیان اینکه تمرکز شرکت‌ها در ساختمان مرکزی با نقل و انتقال شرکت‌های گنجینه آتیه کیش و گوهر یاران خدمات پویا عملی شده است، تصریح کرد: با ساماندهی نیروی انسانی اعم از نیروهای مامور از شهرداری و بازنشسته، علاوه بر صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه‌های اداری و تشکیلاتی که سالانه بیش از 100 میلیارد ریال برآورد می‌شود، ساختمان شماره دو صندوق نیز به دارایی مولد تبدیل شد.
تهرام/9353 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس