ترافیک تهران 15درصد کاهش داشته است

ترافیک تهران 15درصد کاهش داشته است


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، محسن پورسیدآقایی امروز در جمع مدیران معاونت حمل و نقل و ترافیک با اشاره به گزارش های دریافتی و ارزیابی های صورت گرفته در خصوص تغییرات تردد خودروها در سطح شهر افزود: ترافیک محدوده مرکزی تهران در سه روز اخیر کاهش ملموسی داشته و امیدواریم این روند تثبیت شود.
معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری تهران گفت: براساس آمارها، سیستم کنترل مرکزی چراغ‌های راهنمایی هوشمند نیز نشان می‌دهد که طول صف پشت چراغ به میزان سه تا پنج درصد کاهش پیدا کرده و باعث عبوردهی بهتر و روان‌تر به خودروها شده است.
پورسیدآقایی با اشاره به کاهش سرفاصله تردد اتوبوس ها در سطح شهر و داخل محدوده طرح ترافیک خاطرنشان کرد: زمان رسیدن اتوبوس‌ها به ایستگاه‌ها به طور متوسط سه دقیقه کاهش یافته و براساس گزارش مرکز کنترل ترافیک تهران زمان رسیدن اتوبوس ها در مسیرهای منتهی به محدوده طرح ترافیک نیز هشت درصد کاهش را نشان می دهد.
وی به مدیران حوزه حمل و نقل تاکید کرد: پس از این باید مراقب کنترل گرایش به استفاده از موتورسیکلت باشیم تا دستاوردهای در پیش رو برای کاهش تدریجی آلودگی هوا، از دست نرود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه با اشاره به مهار ترافیک در معابر اطراف سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران واقع در مصلای امام خمینی(ره) بر ادامه سیاست راهبردی حوزه حمل و نقل شهرداری در زمینه توسعه حمل و نقل عمومی و تشویق به استفاده کمتر از خودروی شخصی تاکید کرد.
پورسیدآقایی گفت: تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب امسال از بعد ترافیکی نشان می‌دهد که سیاست انتقال نمایشگاه‌ها به خارج از شهر، سیاست غلطی بوده و در صورتی که ترافیک به درستی مدیریت شود و به جای تشویق به استفاده از خودروی شخصی بر افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی تاکید شود، می‌توان ترافیک نمایشگاه را حتی در مرکز شهر مدیریت کرد تا هم نمایشگاه به خوبی برگزار شود و هم مردم اذیت نشوند.
وی، سیاست قطعی حوزه حمل و نقل و ترافیک را ندادن مجوز برای ساخت پارکینگ عمومی در محدوده مرکزی شهر و افزایش ظرفیت و سطح سرویس حمل و نقل عمومی در حد امکان عنوان کرد.
پورسیدآقایی از مدیران حوزه حمل و نقل و ترافیک و مسئولان پلیس راهور درخواست کرد که در روز پنجشنبه هفته جاری، باتوجه به برقرارنبودن طرح ترافیک برای نخستین بار و همزمانی نمایشگاه کتاب تهران به روزهای پایانی، تدابیر ویژه‌ای را برای مدیریت ترافیک در این روز اجرا کنند تا شهروندان به سهولت تردد داشته و ساعات خود را در ترافیک نباشند.
به گزارش ایرنا، طرح جدید ترافیک شهر تهران از 15 اردیبهشت ماه آغاز شده، در این طرح، دیگر مجوز سالانه ورود به محدوده طرح با دریافت مبلغ کلی در ابتدای سال صادر نمی شود و متقاضیان باید روزانه نسبت به اخذ مجوز ورود به این محدوده در شهر تهران اقدام کنند.
در شرایط کنونی 2 طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروهاست.
زمان اجرایی روزانه طرح جدید ترافیک 6:30 تا 19 است، ضمن اینکه روزهای پنجشنبه نیز این طرح ها اجرا نخواهد شد.
سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره طرح جدید ترافیک بیان کرده است که تنها اولین تردد غیرمجاز در دوره زمانی اعلام شده(15 تا 31 اردیبهشت) مشمول جریمه نمی شود و اگر خودرویی برای دومین بار بدون داشتن مجوز و پرداخت عوارض وارد این محدوده شود، تخلف از طریق دوربین های هوشمند ثبت و اعمال قانون خواهد شد.
تهرام/7245/9343/1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس