تمهیدات لازم برای مراسم ارتحال امام راحل اندیشیده شده است

تمهیدات لازم برای مراسم ارتحال امام راحل اندیشیده شده است


حجت الاسلام محمد علی انصاری شامگاه یکشنبه در آخرین جلسه بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در حرم مطهر اظهار کرد: مقدمات برگزاری این مراسم به خوبی در حال انجام است و تمامی عوامل اجرایی با وجود ماه مبارک رمضان در حال برنامه ریزی دقیق این مراسم خواهند بود.
وی افزود: با کمیته امنیت، قرارگاه شهید فهمیده و سپاه ولی امر و رصدی که از برنامه های اجرایی انجام شده است، به لطف الهی برنامه ها با آرامش و نظم خاصی پیش می رود.
وی گفت: توجه به تمامی مسائل امنیتی به خوبی انجام شده است و مشکلی در برگزاری این مراسم وجود ندارد.
دبیر ستاد بزرگداشت امام راحل عنوان کرد: با وجود ماه مبارک رمضان جمعیت استانی کمتری به نسبت سال های گذشته در این مراسم حضور می یابند و سهمیه های مصوب استان ها باید به این مراسم اعزام شوند و اتکای اصلی ما به جمعیت های متمرکزی است که توسط قرارگاه شهید فهمیده اعزام می شوند.
وی ادامه داد: اگر استانی توانایی اعزام افراد بیشتری را دارد، ما زمینه استقبال و میزبانی را فراهم کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: امسال این مراسم در حدود 40 دقیقه زودتر از سال های قبل و با توصیه دفتر مقام رهبری آغاز می شود و هرلحظه که صحن از نظر جمعیت آماده شود، رهبری نیز زودتر از موعد مقرر حضور می یابند.
وی گفت: بازرسی ها و استقرار مردم باید به سرعت و نظم خاص انجام شود و از آنجایی که مردم روزه دار هستند نباید در پشت ایستگاه های بازرسی معطل شوند.
وی ادامه داد: پایان این مراسم بسیار تعیین کننده است که باید با نظم ، آرانش و برنامه ریزی دقیق انجام گیرد.
انصاری گفت: هیچگونه توزیع افطاری در این مجموعه انجام نمی شود و تنها از طریق کاروان ها و بخشی نیز توسط شهرداری حرم مطهر انجام می گیرد.
وی ادامه داد: انتظامات و پذیرایی از شهروندان تهرانی نیز برای ما دارای اهمیت خاصی است و خروج از حرم از لایه های جنوبی بلوار حرم انجام می گیرد و در لایه های خروجی تدابیر لازم نیز اندیشیده شده است.
وی ادامه داد: درب های جنوبی و منتهی با پارکینگ ها باید در اختیار باشد و درعین حال پیش بینی های لازم اندیشیده شود تا به مکان های پذیرایی هدایت شوند.
وی با اشاره به اهمیت تجلیل و تکریم زائران افزود: تمامی دستگاه ها باید نیروهای تحت امر خود را راهنمایی کنند و در تمامی موارد با صبر و نظم خاص با زائران برخورد کنند.
مراسم محوری ارتحال امام خمینی (ره) عصر 14 خردادماه، سه ساعت قبل از اذان مغرب و عشاء در صحن مطهر امام راحل آغاز خواهد شد.
2 ساعت مراسم رسمی با بیانات مقام معظم رهبری ادامه خواهد داشت و یک ساعت مانده به وقت اذان مغرب و عشاء پایان می یابد.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس