جشنواره خلاقیت های هنری زنان تهران برگزار می شود

جشنواره خلاقیت های هنری زنان تهران برگزار می شود


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، فاطمه راکعی مشاور شهردار و سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری پایتخت، جشنواره خلاقیت های هنری زنان را فرصتی برای شکوفایی استعدادهای هنری بانوان برشمرد و گفت: زمان برگزاری کارگاه های آموزشی را 25 آذر تا 20بهمن اعلام کرد و گفت: بخش نمایشگاهی جشنواره، همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) و هفته زن از چهارم تا 14 اسفندماه در یکی از مراکز فرهنگی – هنری و تاریخی مناطق 22گانه برگزار خواهد شد.
سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران اظهارداشت: این جشنواره در چهار بخش برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی، برپایی نمایشگاه آثار بازآفرینی خلاقانه از منظر هنر و نمایشگاه مد و پوشش اسلامی- ایرانی زنان و نمایشگاه دستاوردهای هنری زنان معلول پیش بینی شده است.
وی افزود: کارگاه های آموزشی در بخش هنرهای مرتبط با دوخت و طراحی لباس با عناصر و نمادهای اسلامی- ایرانی و هنرهای مرتبط با بازآفرینی خلاقانه با استفاده از دورریزهای خانگی برگزار می شود.
راکعی با بیان اینکه اطلاع رسانی برای شرکت علاقه مندان در این جشنواره از طریق فراخوان در سطح محلات تهران انجام می شود، اظهارداشت: آموزش های تخصصی توسط اساتید مراکز آموزشی معتبر ارائه می شود و پس از تکمیل دوره های آموزشی، آثار هنرجویان در نمایشگاه «بازآفرینی خلاقانه از منظر هنر» به نمایش گذاشته می شود.
سرپرست اداره کل امور بانوان شهرداری تهران درباره نمایشگاه مد و پوشش اسلامی- ایرانی زنان در سطح مناطق گفت: الگوسازی و ایجاد بسترهای لازم برای معرفی و ارایه پوشش ایرانی بر اساس موازین اسلامی برای دختران و بانوان، فراهم سازی زمینه های شکوفایی خلاقیت ها در تولید پوشش آراسته ایرانی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.
وی با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای هنری زنان توان یاب افزود: توانمندسازی زنان از رویکردهای اداره کل امور بانوان است و دراین خصوص زنان توان یاب به عنوان یکی از گروه های مخاطب مورد توجه این حوزه است.
راکعی اظهارداشت: به منظور شناسایی و معرفی توانمندی زنان توان یاب هنرمند، همزمان با برگزاری نمایشگاه های بازآفرینی خلاقانه و مد و پوشش، نمایشگاهی از آثار آنان در مناطق 22 گانه برپا می شود.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس