جشنواره «ماه بهشت» در باغ موزه قصر برگزار می شود

جشنواره «ماه بهشت» در باغ موزه قصر برگزار می شود


به گزارش ایرنا، برنامه های صحنه ای این جشنواره از ابتدای ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت 21:30 با بخش های متنوع فرهنگی هنری همچون قرائت قرآن توسط قاریان بین‌المللی، اجرای گروه‌های هم‌خوانی و تواشیح، حضور کارشناسان مذهبی و نوابغ قرآنی جهان اسلام، نقالی، موسیقی و حضور چهره‌های محبوب ورزشی و هنری در مقابل ساختمان مارکوف باغ موزه قصر برگزار می‌شود.
در بخش دیگری از این برنامه، پردیس فرهنگی هنری با غرفه‌هایی همچون دهه شصتی‌ها، آموزش بازی با گل و ساخت سفال، کتابت جمعی قرآن، قرآن بخوانید جایزه بگیرید، مشاوره‌ مذهبی، بازی‌های هدف دار و استکبارستیزی و… برپا شده است.
پرفورمنس آرت (هنر اجرا؛ اجرای ترکیبی از عناصر تئاتر، موسیقی و تجسمی)، بازی‌های بومی محلی و برنامه‌های ویژه تفریحی ورزشی از دیگر بخش‌های این جشنواره است.
همچنین همزمان با هفته میراث فرهنگی (29 اردیبهشت تا سوم خرداد)، با آغاز اجرای طرح گردشگری شبانه در مجموعه باغ موزه قصر، علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت 16 تا 24 علاوه بر حضور در جشنواره «ماه بهشت» از موزه‌های این مجموعه نیز دیدن کنند.
باغ موزه قصر در انتهای خیابان شهید مطهری، بعد از تقاطع دکتر شریعتی، میدان پلیس واقع شده است.
این باغ‌ موزه در دوران پهلوی به عنوان اولین زندان متمرکز تهران بود و بسیاری از زندانیان سیاسی در این مکان، زندانی بودند.
زندان قصر پس از انقلاب اسلامی محل حبس زندانیان غیرسیاسی شد و سال 1382 به دلیل حضور زندان در میانه شهر و بافت قدیمی و فرسوده آن، تصمیم به تعطیلی این زندان تاریخی گرفته شد.
بعد از تخلیه کامل زندان قصر در سال 1385 و رایزنی شهرداری تهران برای تغییر کاربری این مجموعه، بعد از اصلاح ساختاری و تغییر کاربری فضای زندان، باغ موزه قصر به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران آبان ماه 1391 به عنوان یکی از مراکز فرهنگی هنری شهر تهران با بافت تاریخی و موضوعیت فرهنگی اجتماعی به بهره برداری رسید.
مجموعه فرهنگی تاریخی باغ موزه قصر با وسعت بیش از 7 هکتار شامل بخش‌ هایی همچون موزه مارکوف، موزه زندان سیاسی، نیایشگاه، برج های دیده بانی، سروستان و باغ ایرانی، سالن فرخی یزدی، نگارخانه ملک الشعرای بهار، کافه لقانطه، کافه گالری مارکوف و نمایشگاه خودورهای کلاسیک است.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس