جلسه هم اندیشی با 2 گزینه نهایی شهرداری تهران برگزار می شود

جلسه هم اندیشی با 2 گزینه نهایی شهرداری تهران برگزار می شود


به گزارش ایرنا محسن هاشمی روز سه شنبه در شصت و دومین جلسه شورا با حضور در جمع خبرنگاران افزود: شهردار تهران روز 23 اردیبهشت انتخاب می شود و در این فرصت، 2 کاندید برنامه های خود را بطور دقیق در کمیسیون های شورا مطرح می کنند.
وی گفت: جلسه هم اندیشی با هر 2 گزینه خواهیم داشت و در ادامه شهردار انتخاب می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هر یک از 2 کاندید امروز چند رای را کسب کردند گفت: قرار نیست درباره تعداد رای ها صحبت کنیم و اعلام نام 2 کاندید بر اساس حروف الفبا بوده است.
هاشمی با بیان شاخصه های شهردار تهران گفت: در گذشته سه شاخصه برای شهردار تهران وجود داشت اما اکنون علاوه بر کارآیی، حفظ انسجام و داشتن نمایندگی بخش اصلاح طلبان، باید این شاخصه که نظام هم نسبت به او نظر منفی نداشته باشد را اضافه کرد.
وی درباره امکان کناره‌گیری یکی از این 2 کاندید نیز خاطر نشان کرد: من نمی توانم در این‌ خصوص پیشگویی کنم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که چرا کاندیداها طبق قرار قبلی معاونان را معرفی نکردند، گفت: این شرط برای کاندیداها حذف شد.
هاشمی درباره این موضوع که برخی دوستان شما هنوز معتقدند که شما شهردار می شوید، گفت: می گویم از آنها ممنونم و امیدوارم به آرزویشان برسند.
به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی 19 مرداد سال گذشته از سوی منتخبان شورای شهر به عنوان گزینه اصلی تصدی شهرداری تهران انتخاب و در 5 شهریور سال گذشته با حکم وزیر کشور به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت منصوب شد.
وی در آخرین روزهای اسفند در اقدامی غیرمنتظره با اعلام بیماری استعفای خود را تقدیم رئیس شورا کرد، اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه (19 فروردین) در نخستین جلسه علنی سال 97 شورا، ضمن بررسی درخواست استعفای شهردار، استعفا را نپذیرفته و رد کردند.
نجفی 20فروردین ماه دومین استعفای خود را تقدیم رئیس شورای اسلامی شهر تهران کرد و از وی خواست، ترتیبی اتخاذ شود تا قبل از اول اردیبهشت که قرار است مراحل جدی درمان وی آغاز شود موضوع انتخاب شهردار یا سرپرست شهرداری تعیین تکلیف شود.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران در پنجاه و پنجمین جلسه علنی شورا، دومین استعفای نجفی را پذیرفتند، با پذیرش استعفای وی، اعضای شورا، سمیع الله حسینی مکارم را به عنوان سرپرست شهرداری پایتخت منصوب کردند.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران هفت نفر شامل سیدمحمدعلی افشانی، محمد ابراهیم انصاری لاری، محمود حجتی، سیدمحمود حسینی، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و حجت الله میرزایی را به عنوان گزینه های اصلی برای تصدی پست شهرداری پایتخت انتخاب کردند که با اعلام انصراف انصاری لاری، میرزایی و حجتی، تعداد نامزدهای موردنظر شورا به چهار نفر رسید.
نامزدهای شهرداری تهران برنامه های خود برای مدیریت شهر را ارائه کردند و اعضای شورا نیز در نهایت با بررسی برنامه های ارائه شده 2 نفر را به عنوان نامزد اصلی شهرداری انتخاب کردند.
قرار است یکی از این 2 نفر با رای اعضای شورا به عنوان شهردار جدید تهران انتخاب شود.
تهرام/7244/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس