جوان ترین خادم مسجد معرفی شد

جوان ترین خادم مسجد معرفی شد


به گزارش ایرنا مسئولان مسجد چهارده معصوم(ع) واقع در یافت آباد طی یک ابداع ، اقدام به معرفی خادمی کردند که تنها 13سال سن دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مالک امام جماعت مسجد در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: از آنجایی که همیشه خادم افتخاری برای حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت معصومه(س) داشته ایم، طرح خادم افتخاری را برای مساجد را اجرا کردیم.
وی افزود: خادمین مساجد همیشه از میان افراد میانسال و حتی سن بالاتر انتخاب می شوند از این رو در این طرح سعی کردیم به سراغ قشر جوان برویم.
مالک گفت: به سراغ انتخاب نوجوانی از مسجد رفتیم که همیشه در مسجد در کمک کردن به نمازگزاران حضوری فعال دارند.
وی تاکید کرد: این خادم، جواد راستگو با سیزده سال سن هستند و دلیل انتخاب وی از میان سایر نوجوانان این بود که ایشان علاوه بر فعالیت در جبهه درس همیشه در مسجد حضور فعال و مفیدی دارند.
حجت الاسلام و المسلمین مالک در مورد فعالیت این خادم نوجوان یادآور شد: ایشان از امروز وظیفه دارند یک ساعت پیش از اذان تا یک ساعت بعد از نماز در مسجد حضور پیدا کنند و‌ مردم را به سوی شبستان های مسجد، درمانگاه و حتی سالن همایش هدایت کنند، همچنین در صورت نیاز باید به سایر خدام نیز کمک نمایند.
وی در مورد شرایط مسجد چهارده معصوم(ع) و زمان تکمیل شدن ساخت آن نیز تصریح کرد: این مسجد توسط افراد خیر ساخته شده و هیچ ارگان یا دستگاهی تا به امروز به ما کمک نکردند.
مسجد چهارده معصوم(ع) واقع در یافت آباد، حدود چهارهزار متر مربع مساحت دارد و علاوه بر شبستان اصلی، سالن همایش، درمانگاه و بنای 750متری برای بانوان می باشد.
تهرام/7244/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس