خبرنگاران تا یکشنبه مدارک خود را برای دریافت طرح ترافیک تکمیل کنند

خبرنگاران تا یکشنبه مدارک خود را برای دریافت طرح ترافیک تکمیل کنند


به گزارش ایرنا، علی پیرحسین‌لو روز شنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه کار بررسی مدارک ارسالی خبرنگاران همزمان با ابلاغ آیین‌نامه مربوطه از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران آغاز شد، افزود: بیش از چهار هزار و 800 تقاضا در سامانه my.tehran.ir مبنی بر دریافت طرح ترافیک ویژه خبرنگاری ثبت شد.
وی ادامه داد: حدود 400 مدرک ثبت شده در سامانه مرتبط با کار خبرنگاری نبود و یا جعلی بود که این مدارک از روند کار حذف شدند.
پیرحسین‌لو افزود: امسال برای احراز هویت خبرنگاران تصمیم بر آن شد که این افراد تصویر معرفی‌نامه‌ خود از محل اشتغال یا از تشکل صنفی را در سامانه طرح ترافیک ثبت کنند.
وی ادامه داد: ضمن اینکه خبرنگاران باید یکی از مدارک از جمله بیمه اصلی مرتبط با حوزه کار رسانه‌ای یا بیمه ارشاد و یا 10 اثر منتشر شده را در سامانه ثبت می‌کردند.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران هیچ‌گاه صلاحیت احراز هویت خبرنگاران را نداشته و ندارد گفت: تمامی مدارک اخذ شده در راستای تایید خبرنگاران بوده و شهرداری نیز بر مبنای آن عمل کرده است.
پیرحسین‌لو ادامه داد: با توجه به اینک برخی از خبرنگاران هنوز مدارکشان تایید نشده و مدارکشان ناقص بوده زمانی برای آن اختصاص داده شد تا این افراد بتوانند مدارک خبرنگاری خود را از طریق ایمیل ارسال کنند.
وی ادامه داد: خبرنگارانی که مدارکشان ناقص بوده باید با مراجعه به آپلود کردن مدارک به آدرس ایمیل (reporter-traffic@tehran.ir) مدارک خود را ارسال کنند.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با توجه به اینکه شهرداری تهران هیچ شناختی از فضای داخلی رسانه‌ها نداشت، نامه‌هایی برای برخی رسانه‌ها ارسال کردیم تا مدیران مسئول رسانه‌ها از بین افرادی که مدارکشان تایید شده، افرادی را انتخاب و در نهایت آنها را برای دریافت طرح به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کنند.
پیرحسین لو افزود: این طرح به این معنا نیست که ما خبرنگاری را تایید یا رد می‌کنیم در واقع مسئولیت این کار به عهده مدیران مسئول رسانه‌هاست.
وی افزود: افزود: از خبرنگارانی که مدارکشان تایید شده نیز تا به امروز 100 نفر هنوز پیامک خود را دریافت نکرده‌اند که این هم دلایل خود را دارد که از آن جمله می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شاید پیامک تبلیغاتی آنها بسته بوده و یا در دسترس نبوده‌اند.
پیرحسین‌لو گفت: ارسال پیامک به خبرنگاران معیار دریافت طرح نیست و این افراد باید با مراجعه به سامانه در جریان دریافت طرح خود باشند چرا که در سامانه طرح ترافیک چنانچه آنها مجاز ورود به طرح ترافیک باشند با رنگ سبز در مقابل اطلاعات خودروها ثبت شده است.
وی اضافه کرد: 19 نفر از خبرنگاران نیز با توجه به اینکه اطلاعات خودرو خود را ثبت نکرده‌اند هنوز موفق به دریافت پیامک تاییدی نشده‌اند که این موضوع نیز در روزهای آینده انجام می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه نحوه اعتراض به طرح خبرنگاران به هیچ عنوان از طریق تلفن و شبکه‌های اجتماعی پیگیری نخواهد شد گفت: خبرنگاران باید از طریق ایمیل مذکور اعتراض خود را اعلام و با نام کد ملی و نام و نام خانوادگی و همچنین درج مدارک جدید منتظر پاسخ باشند.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: تا پایان هفته نیز پاسخ اعتراض خبرنگاران از طریق پیامک داده خواهد شد.
پیرحسین لو افزود: در این مرحله نیز خبرنگارانی که مدارکشان مورد تایید قرار بگیرد از طریق پیامک مطلع می‌شود و در ادامه نیز نسبت به شارژ کارت شهروندی خود به مبلغ 100 هزار تومان اقدام خواهند کرد.
وی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته هیچ خبرنگاری در سامانه طرح ترافیک نبوده است که مدارکش کامل بوده و مورد تایید ما نباشد و ما تلاش کرده‌ایم که آرم طرح ترافیک به تمامی خبرنگاران داده شود.
پیرحسین لو خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر نیز برخی از رسانه‌ها با انتشار اخباری تلاش کردند تا معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری را تحت فشار قرار بدهند اما ما در روند توزیع آرم طرح ترافیک طبق برنامه‌ریزی انجام شده عمل خواهیم کرد.
وی گفت: معاونت حمل و نقل شهرداری تهران حواسش هست که غیر از خبرنگاران افراد دیگری طرح نگیرند و حتی ما جور ناسزا و فشارها را خواهیم کشید اما نمی‌گذاریم حق خبرنگاران ضایع شود.
پیرحسین‌لو افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده همه گروه‌های سهمه‌بگیر اعم از معلولان، جانبازان، بیماران خاص، نهادهای دولتی و خبرنگاران باید مبلغ 100 هزار تومان در کارت شهروندی خود شارژ کنند ضمن اینکه در همین کارت باید حداقل مبلغی را برای تردد داشته باشند.
وی گفت: پیشنهاد می‌شود با توجه به تردد گروه‌های تخفیف‌بگیر این افراد مبلغ 50 هزار تومان در کارت خود شارژ کنند.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه دریافت عوارض سالیانه خودرو برای تردد در سطح شهر و مجوز طرح ترافیک الزامی است، گفت: ما برای خبرنگاران این محدودیت را برای زمان ثبت‌نام برداشتیم اما این افراد نیز باید طی روزهای آینده نسبت به اخذ عوارض سالیانه خود اقدام کنند و در غیراین صورت جریمه خواهند شد.
پیرحسین لو افزود: کل سهمیه‌ها در این دوره 2 هزار نفر بوده که حدود یک سوم نسبت به سال گذشته که 6 هزار سهمیه بوده کاهش پیدا کرده است.
وی در خصوص معیارهای در نظرگرفته شده برای توزیع آرم طرح ترافیک خبرنگاران گفت: رتبه‌بندی رسانه‌ها توسط وزارت ارشاد، نظم انتشار اخبار و همچنین رتبه‌بندی رسانه‌ها به لحاظ خصوصی و دولتی معیارهایی بوده که برای توزیع آن در نظر گرفته شده است.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان گفت:‌ بیشترین سهمیه برای طرح ترافیک را نیز در اختیار سازمان صدا و سیما قرار داده‌ایم.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس