دام بهداشتی زنده در شهرری عرضه می شود

دام بهداشتی زنده در شهرری عرضه می شود


سید احمد صفوی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جایگاه عرضه بهداشتی دام در مساحت پنج هزار مترمربع دایر است و شهروندان می توانند در روزهای نهم و دهم ذیحجه مصادف با روز عرفه و عید سعید قربان از خدمات رایگان این جایگاه بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: به منظور دسترسی شهروندان به دام های سالم و حفظ آراستگی سیمای عمومی شهر، همه ساله شهرداری محلی را برای عرضه موقت دام های زنده آماده می کند که امسال نیز این محل در خیابان شهید رجایی(جنوب به شمال) بعد از پل شهید آوینی تعیین شده است.
صفوی با اشاره به اینکه عرضه دام تنها در این مرکز انجام می شود و افراد دیگری اجازه فروش در سطح منطقه را نخواهند داشت، افزود: در این مکان دامپزشک و تیم بهداشتی حضور دارند و دام های سالم و معاینه شده به شهروندان تحویل داده می شود.
شهردار منطقه 20 ادامه داد: همچنین ذبح و مشاوره دامپزشکی از جمله خدمات رایگانی است که به شهروندان متقاضی ارائه می شود.
وی گفت: به منظور افزایش خدمات رفاهی شهروندان نیز 6 غرفه اجتماعی فرهنگی به سامانه 1888، کمیته امداد، بهزیستی، بانک شهر و دیگر نهادهای عمومی شهر اختصاص یافته است و شهروندان در صورت تمایل دسترسی آسان برای نذر قربانی به ایتام و افراد نیازمند را خواهند داشت.
عید قربان به روز دهم ماه قمری ذی‌الحجه گفته می‌شود که از گرامی ‌ترین عیدهای مسلمانان است و به یاد حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود.
مراسم قربانی و قربانی نمودن در این عید بر همه افرادی که براساس فقه اسلامی اعمال حج را به جا می‌آورند واجب و الزامی است و مسلمانان در سراسر جهان در عبادت حج، در این روز، گوسفند، گاو یا شتری را قربانی کرده و گوشت آن را بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌ کنند.
6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس