دانش آموزان استان فارس قهرمان مسابقات فوتسال شدند

دانش آموزان استان فارس قهرمان مسابقات فوتسال شدند


به گزارش ایرنا، احسان آگاه منافی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه مسابقات جام شهدای دانش آموز که در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد، اظهار داشت: دومین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای دانش آموز، یادواره شهید دانش آموز محمد حسین ذوالفقاری از 13 مرداد ماه آغاز و امروز به کار خود پایان داد.
وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات با حضور 24 استان کشور برگزار شد، افزود: در این دوره از مسابقات استان لرستان تیم اخلاق، شماره 10 تیم فارس بازیکن برتر، شماره 15 تیم یزد آقای گل و برترین مربی از تیم استان فارس انتخاب شد و برترین سرپرستی به تیم خراسان جنوبی اختصاص یافت.
این مقام مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این دوره از مسابقات، گفت: در این دوره بعد از مرحله پذیرش و قرعه کشی، دانش آموزان در مرحله مقدماتی طی سه روز در قالب 6 گروه چهار تیمی رقابت داشتند و روز 16 مرداد مرحله یک چهارم نهایی مسابقات با حضور 8 تیم و عصر دیروز دو بازی در مرحله نیمه نهایی برگزار شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه امروز مرحله فینال بازی ها بود، افزود: مسابقات در سه مرحله شهرستان، استان و کشوری است که مرحله نخست در پاییز از طریق واحدهای بسیج دانش آموزی، مرحله دوم در فصل زمستان و تیم های قهرمان در این دوره به رقابت می پردازند.
وی بیان کرد: همزمان با دومین دوره مسابقات 1550 تیم و 15 هزار دانش آموز در مقطع پیشگام ( متوسطه دوم) ویژه دانش آموزان پسر حضور داشتند که در پایان این دوره تیم قهرمان معرفی شده و در تلاش هستیم تا تیم برگزیده جذب باشگاه مقاومت بسیج شود.
منافی با اشاره به بخش فرهنگی مسابقات نیز گفت: مسابقات جام شهدای دانش آموزی هرساله با محوریت یادواره یکی از شهدای دانش آموز برگزار می شود که امسال یاد و خاطره شهید دانش آموز 12 ساله محمد حسین ذوالفقاری زنده نگه داشته شد.
وی ادامه داد: این شهید با وجود سکونت در کویت با اعلام جهاد امام(ره) همراه با برادر و پدرش به ایران سفر کرده و در حماسه جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
این مقام مسئول ادامه داد: بیان نام شهدای دانش آموز در این دوره از مسابقات علاوه بر اینکه یاد و خاطره آنان را زنده نگاه می دارید، فرهنگ ایثار و شهادت و گذشت را در بین دانش آموزن نهادینه می کند.
مسئول معاونت تربیت بدنی بسیج دانش‌آموزی افزود: علاوه بر این مهم شعار خودباوری را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، در بین دانش آموزان تقویت می کنیم؛ در این راستا گروه کارشناسی استعدادیابی در مسابقات حضور دارند تا دانش آموزان موفق را جهت حضور در عرصه های برتر ورزشی معرفی کنند.
منافی گفت: سال گذشته دانش آموزان برتر مسابقات به تیم ملی المپیک فوتسال معرفی شدند و مفتخریم که با برگزاری این دوره های ورزشی، جایی برای شناخت و کشف استعدادهای جوانان کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه این دوره از مسابقات از سطح بالاتری برخوردار بود، گفت: برخی از شهرستان ها به دلیل نداشتن تمکن مالی نمی توانند در مسابقات قهرمانی کشور دیده شوند اما در گونه مسابقات می تواند زمینه حضور آنان را در صحنه فراهم کند.

** ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان با مسابقات ورزشی
سید محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال بزرگسالان نیز در این مراسم گفت: برگزاری مسابقات ورزشی در بین دانش آموزان به ویژه بسیج دانش آموزی انگیزه جوانان را برای حضور در صحنه ورزش و رقابت افزایش می دهد.
وی کشف استعدادهای دانش آموزان را از دیگر ویژگی های این دوره از مسابقات دانست و گفت: دانش آموزان ممکن است به دلایل مختلف نتوانند در تیم های بزرگ حضور یابند و به رقابت بپردازند ولی حضور دراین مسابقات می تواند موجب ارتقا آنان در سطوح مختلف ورزشی باشد.
همچنین ابراهیم رحیم پور، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج دانش آموزی با اشاره به برنامه های این سازمان، گفت: طرح یاوران ولایت یکی از برنامه های این سازمان است که هرساله یک دانش آموز به نمایندگی از هر مدرسه در مقطع پیشگام (متوسطه دوم) انتخاب می شود و بعد از گذراندن دوره های مختلف از اول مهرماه به عنوان فرمانده واحدهای بسیج دانش آموزی معرفی و با تشکیل شورای بسیج در مدرسه فعالیت می کند.
رحیم پور به طرح هجرت اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با رویکرد انقلابی و جهت گیری انقلابی با هدف انجام فعالیت های فرهنگی، اردویی و جهادی اجرا می شود که هدف ما حضور دانش آموزان بسیج به مناطق محروم و خودسازی است تا با مشکلات آشنا شوند و با کسب مسئولیت کشور را به خوبی بسازند.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس