دستگاه ها در چارچوب قانون مشکلات طرح های اقتصادی را رفع کنند

دستگاه ها در چارچوب قانون مشکلات طرح های اقتصادی را رفع کنند


به گزارش روز دوشنیه ایرنا، فعالان اقتصادی شهرستان شمیرانات در نشستی با استاندار تهران و فرماندار این شهرستان، مشکلات اجرایی 17 طرح‌های گردشگری و اقتصادی این شهرستان را مطرح و بررسی کردند.
محمدحسین مقیمی استاندار تهران نیز در این نشست گفت: دستگاه های اجرایی در چارچوب قانون و در کمیته های فنی در راستای رفع مشکلات طرح های اقتصادی مردم گام بردارند.
وی محدودیت های قانونی را از جمله مشکلات برخی طرح های اقتصادی شهرستان دانست و گفت: قوانین قابل تفسیر اند و اگر اجرای طرح ها از نظر قانونی اشکال نداشته باشد، دستگاه های اجرایی می توانند در راستای رفعد مشکلات قدم بردارند.
مقیمی در ادامه نشست افزود: شهرستان شمیرانات دارای ویژگی های خاص است و در بخش کشاورزی و گردشگری دارای پتانسل است.
وی با بیان اینکه در سال جاری به دلیل سرمازدگی محصول گیلاس شهرستان از بین رفت ، گفت: در کل استان 851 میلیارد تومان خسارت سرمازدگی داریم که 50 درصد آن متعلق به باغات شمیرانات است.
مقیمی اظهار کرد: بخش گردشگری در این شهرستان تاثیر گذار است و اگر در این زمینه سرمایه گذاری نشود، شهرستان به مسیری می رود که ظرفیت های خود را از دست می دهد .
وی با تاکید بر اینکه مسولان شهرستان باید به دنبال رونق گردشگری باشند ، گفت: اگر به صورت علمی گردشگری دنبال شود، برای مردم درآمد خواهد داشت.
وی با اشاره به مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای این شهرستان افزود: بر این اساس باید طرح ساماندهی گردشگری شهرستان تهیه شود.
وی افزود: از شورا ها و شهرداری ها توقع داریم که به معیشت مردم فکر کرده و طرح هایی برای تامین معیشت مردم ارایه کنند.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهرداری خاطرنشان کرد: تمام امکانات شهر باید بکار گرفته شود که فاضلاب شهرها و روستاهای شمیرانات از این منطقه خارج و تصفیه شود تا از ورود فاضلاب به رودخانه ها جلوگیری شود.
سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز در ادامه با بیان اینکه حریم پیرامون شهر هیچ طرحی ندارد و ذخیره شهر در حال ساخت و ساز است، گفت: راه و شهرسازی باید برای این زمین هایی که در حریم واقع شده، طرح داشته باشد تا از ساخت و ساز در حریم جلوگیری شود.
وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های گردشگری شهرستان برای درآمد زایی برای مردم تاکید کرد و گفت: رفع موانع اجرای طرح های اقتصادی در این شهرستان رونق اقتصادی به همراه خواهد داشت.
حسین طاهرمحمدی رییس اتاق اصناف شهرستان شمیرانات نیز در این نشست گفت: بر اساس مصوبه شورای امنیت برای محدوده بلوار اندرزگو ، دریافت مجوز برخی صنوف در این محدوده ممنوع شده است.
وی از استاندار خواست تا نسبت به رفع این مشکل اصناف کمک شود.
طاهر محمدی در ادامه خواستار مقابله با بساط گستری شده و گفت: شهرداری در این حوزه به تکالیف قانونی خود عمل نمی کند.
بر اساس این گزارش طرح بسته بندی آب معدنی لالان، ایجاد منطقه نمونه گردشگری لواسان بزرگ با رویکرد حفظ محیط زیست، مجموعه اکوکمپ های طبیعت گردی، مجموعه گردشگری، اقامتی، ورزشی و باغ گیاهان دارویی کلگدر، مجتمع فرهنگی و ورزشی زردبند، پروژه گردشگری تفریحی پورزند، هتل پنج ستاره عرشیا، نیروگاه سه مگاواتی فوتوولتاییک شهر شمشک – دربندسر، طرح توسعه ورزش های کوهستان دربند(تله سیژ)، توسعه پیست شمشک، هتل آرینا، طرح پایانه فروش محصولات کشاورزی، ایجاد منطقه نمونه گردشگری شمشک- دربندسر و مجتمع چند منظوره سرو نقره ای از جمله طرح های گردشگری این شهرستان است.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس