دشمن با امپراطوری رسانه به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است

دشمن با امپراطوری رسانه به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است


به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی روز دوشنبه در شانزدهمین اجلاس روز جهانی مساجد که با حضور ائمه جماعات سراسر کشور در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مسجد اظهار داشت: بیش از 90 درصد از شهدای ما شهدای مسجد و برخاسته و تربیت شده از مساجد هستند.
وی گفت: عالمان دینی که در مساجد حضور دارند خود پیشتاز مردم بودند و فقط به مردم نگفتند بروید بلکه خودشان نیز در خط مقدم فعالیت‌های دینی، مذهبی، ملی، سیاسی و حتی اقتصادی حضور داشتند. آنها خودشان در قله بودند و مردم را نیز به آنجا دعوت کردند و این رمز تأثیرگذاری عالمان دینی و ائمه جمعه در بین مردم است.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه با بیان این مطلب که آنها در صفوف مقدم جهاد فی سبیل‌الله حضور داشتند، اضافه کرد: امروز نیز ائمه جماعات سنگ صبور بسیاری از مردم هستند و موجب آرامش مردم در هر کوی و برزنی هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: مساجد کوه‌های بلندی هستند که هر گونه اضطراب اجتماعی را آرامش می‌بخشند و جایگاهی دارند که می‌توانند از جامعه صیانت کنند آن هم در مقابل شبهات علمی و تمام دغدغه‌های فکری و ذهنی که مردم جامعه دارند را می‌توانند تبدیل به آرامش کنند.
وی ادامه داد:در حوزه اخلاق و عمل نیز مساجد می‌توانند تأثیرگذار باشند. مساجد رابطه بین دنیا و آخرت هستند و محل نجوا و راز و نیاز با خدا و مکان عبودیت و بندگی با خداوند است به نوعی باب‌الله و باب‌الحکمه هستند.
او با اشاره به این مطلب که اولین اقدام پیامبر (ص) ایجاد مسجد بود و از آن به عنوان پایگاه عبادت و بندگی یاد کرده است، خاطر نشان کرد: مسجد می‌تواند گره‌های مسلمانان را باز کند و پایگاهی برای نشر معارف دینی و نماز و اقامه نماز و ارتباط با خداوند است. همچنین پایگاهی برای دغدغه‌های اجتماعی و پایگاه انسان‌سازی و جایگاه جامعه‌سازی قرآنی را دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: مسجد پایگاهی برای امر به خوبی و نهی از بدی است و برای ظرفیت‌سازی بهترین امکان را دارند و خانه‌های خدا بر روی زمین هستند که انسان‌ها می‌توانند در این مکانها در تمام عرصه‌ها ظرفیت‌سازی کنند و برای مواجهه با تمام فراز و فرودهای جامعه می‌شود در مسجد برنامه‌ریزی می‌شود، انجا پایگاه معرفت‌افزایی، بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با تشریح فعالیت‌هایی که در مساجد می‌توان برای جامعه امروز انجام داد و با اشاره به سخن امام راحل یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند مساجد سنگر است و این سنگرها را باید حفظ کرد.
وی با طرح این سوال که چرا در کل جهان این همه مساجد مورد هجوم دشمنان قرار می‌گیرند، گفت: مسجد‌الاقصی مورد هجوم صهیونیست‌ها قرار گرفته و قبل از انقلاب نیز که مساجد پایگاه‌های فرهنگی بودند توسط نظام طاغوت مورد هجوم قرار می‌گرفتند و امروز نیز می‌بینیم آل سعود مساجد را مورد هجوم قرار داده، مسجد‌الاقصی پایگاه مقاومت‌آفرینی و جایگاه و قبله اول مسلمانان است و صهیونیست‌ها با آتش کشیدن آن می‌خواستند با مسلمانان و حق‌خواهی آنها مبارزه کنند و این اولین اقدامی بود که انجام دادند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه با تأکید بر این مطلب که اجتماع ائمه جماعات همواره می‌تواند در تمام موارد نقش‌آفرین باشد و آنها می‌توانند در رابطه با مسائل دینی، سیاسی، اجتماعی و… کارکردهای مختلفی داشته باشند، افزود: مساجد قبل از انقلاب نیز در اجتماع و بصیرت‌افزایی مردم همواره پیشقدم بوده‌اند و با استقرار نظام جمهوری اسلامی در راستای حل مشکلات و گرفتاری‌های مردم و در ایجاد امنیت در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و… نقش آنها را دیده‌ایم و می‌دانیم که مساجد چه جایگاه ارزشمندی دارند.
وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب توجه امامین انقلاب و سایر اقشار تأثیرگذار نیز در جامعه همواره نسبت به مساجد بسیار زیاد بوده،اضافه کرد: امروز ما با موضوعی همچون دشمن‌شناسی مواجهه هستیم و مساجد باید مقاومت را به عنوان یک درس برای مردم بازگو و تبیین کند.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امروز مسئله معامله قرن را رئیس جمهور آمریکا مطرح می‌کند، افزود: این امر جدیدی نیست، جوانان باید تاریخ فلسطین را بشناسند و بدانند که 70 سال ظلم به یک ملت مسئله کمی نیست و این 70 سال ظلم مهم‌تر از تاریخ فلسطین است، آن‌ها می‌خواهند در معامله قرن یک بخشی از صحرای سینا را با پول سعودی‌ها بخرند و آن را تبدیل به شهرک فلسطینی کنند و اتباع فلسطینی که حدود پنج میلیون آواره هستند را در کشورهای دیگر پخش کرده و به آن‌ها تابعیت بدهند و با این کار می‌خواهند مسئله فلسطین را از بین ببرند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار داشت: آنها بدانند که در این معامله قرن اولین افرادی که ضرر می‌کنند حکومت انگلیس و آمریکا و طرفدارانشان هستند. آنچه که در این سال‌ها ما به دست آورده‌ایم این است که برای رسیدن به هدف باید در مقابل زورگویان که منطق ندارند به منطق ایستادگی و مقاومت عمل کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: آن‌ها می‌خواهند ظرفیت نفوذ جمهوری اسلامی را کاهش دهند و این توطئه‌ای است که در سر می‌گذرانند. آن‌ها هشت سال جنگ را علیه مملکت ما به راه انداختند اما رهبر معظم انقلاب فرمودند که دیگر جنگ نمی‌شود چرا که دشمنان از این استراتژی شکست خورده‌اند و می‌دانند که با آغاز جنگ مورد نفرت مردم واقع می‌شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: همچنین آنها جنگ نرم را نیز علیه ما آغاز کردند اما دیدند که این جنگ پرهزینه و دیربازده است و اکنون یک راهکار میانی را با ایجاد فشار بر ملت آغاز کرده‌اند و به دنبال مهار کردن و کاهش ظرفیت نفوذ ملت ایران در منطقه و جهان هستند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب چند سال گذشته سخنان راهبردی را در این موضوع داشتند و مسئولان نظام باید به این سخنان عمل کنند، اگر آن‌ها در عرصه اقتصاد به ما فشار می‌آورند باید راهکار اقتصادی ارائه بدهیم ما باید راهکار را برای از بین بردن مشکلات پیدا کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در ادامه با اشاره به این مطلب که هر زمانی به جوانان در هر میدانی عرصه دادیم توانستند بهترین‌ها را ارائه بدهند و نمونه آن رفتار جوانان ما در علم هسته‌ای است، اظهار کرد: جوانان ما همچنین در مسئله داعش که یک فتنه بزرگ نه تنها علیه ایران و مسلمانان بلکه علیه کل ملت ایران بود را از بین بردند. ملت ما توانایی برون رفت از تمام مسائل و مشکلات را دارند و راه آن این است که در تمام عرصه‌ها باید به گفتمان امام و رهبری توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
وی افزود: آن‌ها می‌خواهند با ابررسانه‌هایی که در اختیار دارند فتنه ناامیدی را در کشور به راه بیاندازند و این را به مردم القا کنند که دیگر نمی‌توانند کاری انجام دهند. امروز تمام دلسوزان با همدلی، یکپارچگی،‌تلاش و مجاهدت و همچنین قوای سه گانه و مسئولان در لایه‌های مختلف باید مجاهدت داشته و روح امید را به جامعه القا کنند.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به این مطلب که مساجد نقش مهمی در امیدوارسازی مردم دارند و همواره در میدان اقدام و عمل حضور داشته‌اند، اضافه کرد: برخی می‌گویند مساجد چه کار با مملکت دارد، این نگاه سکولاری است. دشمن دیگر نمی‌تواند سکولار الحادی و یا سکولار معنوی را در جامعه ما ترویج بدهد و ترویج بودا و هندو دیگر در کشور منتفی است.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: مساجد قبل از پیروزی هم همواره در بین مردم بوده‌اند و در نگاه اسلامی باید بدانیم که افراد فعال در مساجد باید در قبال مردم احساس مسئولیت کنند.
وی با اشاره به تعریفی از سیاسی بودن از منظر رهبر معظم انقلاب افزود: ایشان می‌فرمایند سیاسی بودن به معنی ورود در حزب و دسته نیست بلکه سیاست بودن یعنی نیاز جامعه را بشناسیم و در این عرصه ایفای نقش کنیم. مگر می‌شود ائمه جماعات نسبت به مردم بی‌تفاوت باشند و حرکت مساجد در قبال مردم همواره قابل تقدیر و سپاس است.
بیست و یکم اوت مصادف با 31 مرداد روز جهانی مساجد نامگذاری شده است. سال 1348 در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد.
تهرام/7244/ 7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس