دشمن هیچ گاه دخانیات را در فهرست تحریم قرار نمی دهد

دشمن هیچ گاه دخانیات را در فهرست تحریم قرار نمی دهد


به گزارش ایرنا ، محمدرضا مسجدی شامگاه جمعه در همایش ملی پیشگیری از استعمال دخانیات(پاد) که در سالن همایش های دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین برگزار شد اظهار کرد: دشمنان ایران اسلامی در مقابله با پیشرفت های نظام ، جوانان و آینده سازان کشور را هدف قرار داده اند ، چرا که دخانیات ، نیروی جوانی را هدر داده و مشکلات اجتماعی رو به تزاید می گذارد.
وی تصریح کرد: در تمامی تحریم های ناجوانمردانه استکبار علیه ایران اسلامی ، هیچ گاه دخانیات در لیست تحریم ها نبوده چرا که دخانیات نیروی جوانی را منفعل می کند.
وی افزود : در بررسی های به عمل آمده ، روزانه 3 میلیارد تومان خرج مصرف قلیان می شود که جز بیماری های ریوی و افزایش روز افزون سرطان ، چیز دیگری به همراه ندارد.
دبیرکل انجمن مبارزه با دخانیات تصریح کرد: سالانه یک میلیارد دلار در کشور صرف مصرف و استعمال دخانیات می شود که 70 درصد این مبلغ ، نصیب کشورهای خارجی می شود.
مسئول دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت نیز در این همایش با اشاره به لزوم آگاه سازی نسل جوان از خطرات استفاده از دخانیات ، از زیان یکصد هزار میلیارد تومانی کشور از محل درمان بیماری های ناشی از مصرف دخانیات خبر داد.
بهزاد ولی‌‌زاده افزود : استفاده بی رویه و خارج از عرف قلیان در جامعه و خانواده ها ، خطری است که زنگ آن سال ها قبل به صدا در آمده ، موادی که تنباکوی آن در کارخانه های صنعتی تولید می شود و ضرر آن به مراتب بیشتر از استعمال سیگار است.
وی تصریح کرد: مصرف قلیان ، دروازه استفاده از سیگار و گرایش به سمت مواد مخدر است.
وی بیان کرد: مهمترین اقدام در مقابله با مصرف دخانیات ، پیشگیری است و این مهم جز با آگاهی بخشی به نسل جوان میسر نمی شود.
ولی زاده با بیان این که بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت سالانه 6 میلیون نفر بر اثر استعمال دخانیات جان خود را از دست می دهند گفت : وزارت بهداشت با تمام توان ، طرح پیشگیری از مصرف دخانیات تا رسیدن به نتیجه مطلوب کاهش تقاضای مصرف ادامه می دهد.
در پایان این همایش ، از فعالان عرصه مبارزه با استعمال دخانیات شهرستان ورامین تقدیر به عمل آمد.
تهرام/7254 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس