دماوند در احداث پارک اضطراری در سطح استان پیشرو است

دماوند در احداث پارک اضطراری در سطح استان پیشرو است


مهدی سلطانی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد با تاکید بر اهمیت تکمیل پد هلی کوپتر و پارک اضطراری در شهرهای مختلف شهرستان، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در خصوص احداث پارک های اضطراری شهرستان های استان وجود دارد، نداشتن نقشه بروز و مشخص است چراکه نقشه های موجود نسبت به توپوگرافی زمین متفاوت است.
وی ادامه داد: شهرستان ها باید نسبت به شرایط موجود، راه های دسترسی را مشخص کنند و با توجه به طراحی این بخش به عهده شهرداری ها است، می توانند از طریق استان و دیگر منابع اعتبارات لازم را تامین کنند.
این مقام مسئول تصریح کرد: در شهر کیلان زمینی برای احداث پارک اضطراری احصا شده و در دماوند و دیگر شهرهای شهرستان نیز اقداماتی صورت گرفته و شهرستان دماوند که تاکنون پیشرو بوده است.
سلطانی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مهم در بخش مدیریت بحران شهرستان، نظارت صحیح بر کمبود آب و خشکسالی است و باید به نحوی آن را پشت سر بگذاریم تا کمترین خسارت به کشاورزان وارد شود.
نماینده اداره کل مدیریت بحران استانداری تهران به بیمه محصولات کشاورزان و باغداران اشاره و بیان کرد: بیمه یک امر اجباری است و 100 درصد محصولات باغی باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا پرداخت خسارت از طریق دولت صورت نگیرد.
همچنین علی شیوا، معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند با تاکید بر اهمیت موضوع بحران بیان کرد: اصلی‌ترین گام در مواقع بحران، دانستن وظیفه و برنامه عملیاتی است که مقرر شد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با هماهنگی هلال‌احمر، برنامه عکس‌العملی را تهیه و نصب کنند تا بتوانیم در مواقع بحرانی، نظارت داشته و بر وظایف مسئولان تاکید کنیم.
وی با اشاره به مبحث پد هلی‌کوپتر و پارک اسکان اضطراری، افزود: با توجه به اینکه بهترین طراحان پارک اضطراری برای هر شهر، شهرداران آن شهر هستند، لذا شهرداری‌ها با استفاده از مهندسان مشاور، طراحی‌ها را انجام دهند و این موضوع را پیش ببرند.
شیوا با تأکید بر لزوم توجه مضاعف امور منابع آب به جلوگیری از تصرفات حریم رودخانه‌ها به‌ویژه در ایام تابستان و نصب تابلوی اعلان خطر هشدار سیلاب در حریم رودخانه‌ها، ادامه داد: کنترل ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تصرفات اراضی ملی و دولتی توسط منابع طبیعی، شهرداری‌ها و راه و شهرسازی نیز همانند قبل ادامه یابد.
عباس صفری، شهردار دماوند در ادامه این جلسه بیان کرد: پد هلی کوپتری که در شهر دماوند ساخته شده بعد از آمدن نقشه های آن تکمیل خواهد شد و امکان بارگذاری 2 هلی کوپتر به صورت همزمان را دارد.
صفری اظهار داشت: پارک اضطراری عملکرد خود را در حوزه بحران دارد و پد هلی کوپتری تقریبا آماده شده و فقط سازه مد نظر باید مستقر شود و حدود 5 هکتار است که روبروی بیمارستان سوم شعبان شهرستان قرار دارد و با توجه به گسترده بودن شهر نیاز است در مناطق دیگر شهر نیز ایجاد شود.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس