روند نوسازی بافت فرسوده پایتخت کند است

روند نوسازی بافت فرسوده پایتخت کند است


به گزارش ایرنا، عیسی فرهادی روز یکشنبه در نشست شورای اداری تهران بیان کرد: اصلاح بافت فرسوده یکی از سیاست های محوری دولت و شهرداری است که باید آن را جدی گرفت.
وی مشکلات شهرک های تهران را از دیگر مشکلات تهران بزرگ ذکر کرد و افزود: بسیاری از شهرک های تهران مشکلات قدیمی در حوزه های مختلف از جمله آب، برق، گاز و حریم دارند که هر مسئولی باید در حوزه مسئولیت خود برای رفع آن تلاش کند.
فرهادی گفت: جلساتی برای بررسی و رفع مشکلات مناطق مختلف تهران با حضور نمایندگان مردم تهران در مجلس، اعضای شورای شهر، شورایاری ها و مردم این مناطق به همت فرمانداری برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این نشست ها مشکلات مختلف مردم مناطق از جمله بافت فرسوده، ترافیک، معابر، آب، برق، گاز، تلفن و اسناد شهرک ها بررسی و برای رفع آن تلاش می شود.
فرهادی همچنین تلاش مدیران شهر تهران برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و دانشجویان، سرکشی به خانواده معظم شهدا و جانبازان و همچنین برقراری میز خدمت در اداره ها برای تکریم ارباب رجوع را خواستار شد.
به گفته وی، ایجاد اشتغال از جمله اشتغال روستایی، بیمه روستایی و عشایری باید مورد توجه جدی مدیران باشد.
فرهادی گفت: 173 طرح نیمه تمام در حوزه میراث فرهنگی در تهران وجود دارد که در صورت تکمیل 20 هزار شغل ایجاد می کند.
وی با انتقاد از برخی مهاجرت ها به سمت تهران بزرگ بیان کرد: شهر تهران زمینه ساز ایجاد اشتغال برای سایر استان ها شده است.
به گزارش ایرنا، مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز در پایان این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یک بسته فراگیر اشتغال در سال 96 توسط مجلس و دولت به عنوان توسعه اشتغال روستایی ارائه شده است، گفت:مشوق های بیمه ای و آموزش واقعی در محیط کسب و کار از جمله بخش های این بسته فراگیر است.
سعید دهقان افزود: سهم استان تهران برای ایجاد اشتغال روستایی 287 میلیارد تومان بود که طرح های آن برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل تهران معرفی شده است.
وی گفت: استان تهران رتبه اول را برای تصویب و پرداخت تسهیلات داراست.
این مسئول با اشاره به اهمیت مشاغل خانگی نیز گفت: اعتبار مشاغل خانگی در استان تهران 48 میلیارد تومان درسال 96 و 48 میلیارد تومان در سال جاری بوده است که تاکنون به دوهزار و 200 طرح تسهیلات 10 میلیون تومانی با سود چهار درصد پرداخت شده است.
این نشست با محوریت بررسی طرح های اشتغالزایی خانگی و روستایی برگزار شد.
تهرام/6139/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس