رونق صنعت گردشگری بهترین راه مقابله با تحریم ها است

رونق صنعت گردشگری بهترین راه مقابله با تحریم ها است


سیدابوالفضل رضوی در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه روستایی شهرستان دماوند در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بهترین، مهم ترین و اثرگذار ترین اقدام در حوزه مقابله با تحریم ها دست یابی به خودباوری و کشف استعداد ها و قابلیت ها است؛ همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند مگر نژاد آریایی از نژاد اروپایی متفاوت است، با توکل بر خدا و خودباوری می توان برای کشور موثر بود.
وی با بیان اینکه ایران پتانسیل های خوبی دارد، گفت: ایران در حوزه صنعت گردشگری می تواند در کمتر از دوسال از فروش نفت درآمد بیشتری کسب کند به ویژه مناطقی همچون دماوند و فیروزکوه که قابلیت و پتانسیل آن را دارند.
این مقام مسئول ادامه داد: استان مازنداران در ایام نوروز 6 میلیارد و 700 میلیون تومان از کنسرت های بومی و محلی درآمد کسب کرد که این میزان با وجود شناخته نشدن، برای ایجاد اشتغال و توسعه کم نیست.
رضوی در جواب سوال ایرنا مبنی بر اینکه برخی بانک ها به متقاضیان بالای بالای 55 سال، وام پرداخت نمی کنند، گفت: هر متقاضی برای دریافت وام باید شرایط لازم را داشته باشد ولی شرط سن و تحصیلات خلاف است و کاملا خلاف مشخصی است.
وی به حمایت از مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: این مهم نیز در دستور کار ما بوده ولی بهتر است مشاغلی توسعه و تقویت شود که به صورت مشارکتی و به نام شرکت تعاونی و سهامی خاص باشد و یا اینکه داوم شغلی در مشاغل خانگی و … وجود داشته باشد.

**حمایت از تولیدات گیاهان دارویی و فرآوری در اولویت است
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه حمایت از گیاهان دارویی و فرآوری شده در بخش تولیدات کشاورزی مورد توجه قرار گیرد، گفت: این صنعت می تواند قدم های اصلی و مهمی در بخش درآمدزایی بردارد و شهرستانی مثل دماوند به دلیل کوهستانی بودن، قطعا گیاهان دارویی خوبی دارد.
وی ادامه داد: برخی از گیاهان دارویی ما امروز در دنیا ثابت شده و عامل قوی برای درمان بیماری های صعب العلاج هستند که به عنوان مثال زعفران پایه دارویی بیماری فراموشی در کشور است که با توجه به ارزش افزوده بالا در اولویت قرار دارد و شرکت های دانش بنیان می توانند با 15 درصد آورده، در این مسیر حرکت کنند.
رضوی همچنین با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در حوزه طرح های هادی نیز گفت: باید بافت قدیمی روستا حفظ شود و اینکه این بافت به دلیل درآمدزایی و بوم گردی تخریب شود، اشتباه است.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس