رگبار باران و تندباد پایتخت نشینان را غافلگیر کرد

رگبار باران و تندباد پایتخت نشینان را غافلگیر کرد


به گزارش خبرنگار ایرنا، به رغم هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان تهران مبنی بر بارش شدید باران و وزش تندباد در سطح استان، غرش پی در پی آسمان پایتخت همراه با رگبار و تندباد در عصر امروز، شهروندان را غافلگیر و موجب آبگرفتگی برخی از معابر اصلی شهر شد.
بسیاری از شهروندان برای در امان ماندن از بارش شدید باران خود را به مکان های مسقف و سرپوشیده حاشیه خیابان رسانده و یا کنار دیوار ساختمان ها پناه گرفتند.
بارش شدید باران ضمن ایجاد ترافیک در بیشتر معابر اصلی شهر تهران، همچنین موجب شلوغی ایستگاه های مترو، اتوبوس و تاکسی سطح شهر شده است.
در همین ارتباط، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران تمامی 130 ایستگاه آتش نشانی برای ارائه خدمات احتمالی(رفع آبگرفتگی و پاکسازی معابر) در آماده باش کامل هستند.
مدیریت ستاد بحران استانداری تهران نیز با صدور اطلاعیه ای خطاب به فرمانداران، بر آمادگی دستگاههای مسئول برای خدمت رسانی به شهروندان تاکید کرد.
اداره کل هواشناسی استان تهران در گزارش امروز خود با اشاره به استقرار سامانه بارشی و کاهش دما، آسمان استان در 2 روز آینده را ابری همراه با وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی کرد.
برهمین اساس، آسمان استان تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد و رگبار پراکنده باران پیش بینی شده است.
اداره کل هواشناسی استان تهران، کمینه و بیشینه دمای هوای تهران در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه را به ترتیب (15 و 24 )، ( 14 و 23 )و ( 12 و 22 ) درجه سانتیگراد اعلام کرده است.
تهرام/7243**1625

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس