زبان و فرهنگ اصلی آمریکایی ها تهدید و تحریم است

زبان و فرهنگ اصلی آمریکایی ها تهدید و تحریم است


به گزارش روز جمعه روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، فواد ایزدی در سومین همایش تخصصی دشمن شناسی «دین زاو» در این فرهنگسرا با اشاره به قوانین سیاست خارجی آمریکا اظهار داشت: کتابی در این خصوص به چاپ رسیده که در آن چنین آورده شده؛ آمریکا هر کشوری را دشمن محسوب کند از هیچ تلاشی برای تضعیف و تخریب آن دریغ نمی کند فارغ از اینکه کشور مورد هدف چه اقدامات اصلاحی انجام داده است.
وی افزود: بنابراین، امتیازدادن و مذاکره با آنها راه کاهش خصومت های آنها نیست بلکه راهکاری که تا حدودی می توان مشکلات با آمریکا را کاهش داد، این است که کشور به سطحی از قدرت برسد که آمریکایی ها طمع نکنند و آن کشور را مورد هدف نابودی قرار ندهند.
ایزدی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی امروزه با مشکلاتی مواجه است که نتیجه مدیریت ضعیف و ناکارآمد برخی مسئولان است، ما با توجه و اتکا به ظرفیت های بالقوه داخلی می توانیم مشکلات جاری کشورمان را کاهش دهیم.

*دانش و قدرت مکمل یکدیگرند
میلاد دخانچی فعال فرهنگی نیز در ادامه همایش با بیان اینکه در دنیا کنونی قدرتمندان دانش را می سازند، گفت: رسانه ملی در جایگاهی قرار دارد که رابط میان مردم و حاکمیت است و با توجه به منافع ملی و مردمی فعالیت می کند.
وی افزود: در شرایطی که رسانه باید به نوعی فرهنگ ساز و مروج آن باشد، واگذاری رسانه به بخش خصوصی باعث شده که رسانه ملی مروج خواسته های سرمایه گذاران شود.
دخانچی اظهار داشت: بنابراین، نظام دانشی ای که در آن جامعه توسط رسانه ساخته شده، به نوعی بی مصرف خواهد بود و منجر به فاصله گرفتن مردم از اهداف حقیقی حاکمیت می شود.
این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه نباید ساز و کار فرهنگی خود را در اختیار قدرت یا جنبش های سیاسی قرار دهیم، گفت: رسانه ملی نیز تحت هیچ شرایطی نباید در اختیار قدرت، سیاست یا سرمایه داری قرار گیرد.

*خلاء جبهه انقلاب اسلامی در رسانه های اجتماعی
حسن میثمی فعال فرهنگی در ادامه دومین روز از برگزاری همایش تخصصی دین زاو با اشاره به فعالیت گسترده کاربران فضای مجازی اظهار داشت: نبود برنامه ریزی و سازماندهی قوی تشکل های انقلابی موجب شده تا زمینه برای هر گونه اقدام کاربران فاقد تخصص برای تاثیر گذاری بر افکار عمومی فراهم شود.
میثمی با بیان اینکه در عرصه سیاست متخصصان و صاحب نظران کارآمدی داریم، افزود: نباید تمام توجه به حوزه سیاست معطوف شود بلکه رسیدگی به موضوعات اجتماعی، فرهنگی، زنان و محیط زیست و… باعث ممانعت از هر گونه نظر و تاثیرگذاری افرادی نامتخصص که از طریق فضای مجازی شناخته شده اند، می شود.

*دانش رسانه نیاز ضروری جامعه
سپس محمدصادق دهنادی پژوهشگر دین و رسانه گفت: امروز بسیاری از مردم نیازمندی های خود را از طریق رسانه به دست می آورند، آنها حتی ابتدایی ترین احکام خود را در رسانه ها جست و جو می کنند، به طور مثال، پرداخت خمس و زکات از طریق درگاه های اینترنتی صورت می گیرد و اوقات شرعی و حتی رویت ماه رمضان توسط رسانه اعلام می شود، اگر کسی سواد رسانه ای کافی نداشته باشد در انجام مقدماتی ترین احکام دین خود ناتوان خواهد بود.
وی با بیان اینکه نداشتن سواد رسانه ای بی سوادی محسوب می شود، اظهار داشت: حتی اگر حکومتی سواد رسانه ای نداشته باشد، توانایی اداره یک اجتماع را ندارد و حکمرانی بر او شایسته نیست.

*نقش بازی های رایانه ای در پروژه اسلام هراسی
علی صابونچی کارشناس بازی‌های رایانه‌ای نیز گفت: طراحان و سازندگان این نوع بازی ها هدفی غیر از ایجاد سرگرمی برای مخاطبان دارند، آنها پروژه اسلام هراسی را در قالب ساخت بازی های یارانه ای کلید زدند.
وی با بیان اینکه پروژه اسلام هراسی در دستور کار دشمنان قرار دارد، افزود: در بسیاری از این بازی ها که در دسترس عموم قرار دارد نشانه هایی از شیطنت و توطئه های دشمنان وجود دارد، در حقیقت آنهایی که دستشان به خون بسیاری از مردم مسلمان آغشته است می کوشند تا در قالب این بازی ها مسلمانان را جنایت کار ، تروریست و مخل نظم و امنیت جهان و آمریکایی ها را افرادی صلح طلب و مبارزه گر با ظلم و ستم معرفی کنند.
سومین همایش تخصصی دشمن شناسی «دین زاو» با هدف مقابله با تهدیدات اعتقادی دشمنان و ضرورت آشنایی مقابله با آنها به همت فرهنگسرای اندیشه و با مشارکت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، حوزه هنری و خبرگزاری فارس از هفتم تا نهم شهریورماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود.
در این همایش موضوع هایی همچون نقش اینفلوئنسرها و سلبریتی ها در مهندسی افکار عمومی، دشمن شناسی از منظر رهبر معظم انقلاب، استراتژی رسانه ای، صیهونیسم و نقش ماناروها، مهندسی افکار عمومی به روش اقناع و تبلیغ، رصد و بررسی فعالیت های رسانه ای منافقین، تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر، تکنیک های هک و جاسوسی تلفن همراه، فرآیندشناسی موج های فضای مجازی، رسانه و تمدن نوین اسلامی ایرانی، گرافیک رسانه ای و کاریکاتور، توسط کارشناسان صاحب نام مورد بررسی قرار می گیرد.
در نخستین روز این همایش محمدتقی زاهدی فعال فرهنگی در حوزه دشمن شناسی، تقوی کارشناس حوزه ضدجاسوسی درباره اقدامات ضدایرانی دشمنان، حامد امامی کارشناس حوزه مهندسی افکار عمومی درباره نقش رسانه در مدیریت افکار عمومی، احمد قدیری ابیانه پژوهشگر و استاد دانشگاه درباره اهمیت سواد رسانه ای در دنیای امروز و مطهر محمدخانی فعال رسانه ای درباره فعالیت های گسترده کاربران در شبکه های مجازی سخن گفتند.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس