ساخت مدرسه توسط انبوه سازان مورد توجه قرار گیرد

ساخت مدرسه توسط انبوه سازان مورد توجه قرار گیرد


به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن هاشمی روز چهارشنبه در جریان بازدید از سه مدرسه آموزش و پرورش منطقه11تهران اظهار داشت: در هر منطقه ای که به صورت انبوه ساخت و ساز انجام می شود باید خدمات هفت گانه و عمومی از جمله ساخت مکان های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، عبادی و آتش نشانی و بهداشتی مورد توجه قرار بگیرد.
هاشمی با اشاره به اینکه در ساخت بزرگراه نواب 11 مدرسه شامل 2 مدرسه دولتی و 9 مدرسه با ملک استیجاری تخریب شد، گفت: آموزش و پرورش مدعی است که مدارس تخریب شده جایگزین نشده، شهرداری منطقه 11 پس از تکمیل پروژه نواب تعدادی مدرسه را در این منطقه ساخته با این وجود چگونگی افزایش تعداد مدارس و نوسازی مدارس فرسوده در منطقه 11 باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به مشارکت خیرین در ساخت مدرسه در تهران افزود: با توجه به کمبود فضای آموزشی و فرسودگی مدارس در مناطق جنوبی و کم برخوردار از جمله منطقه 11، برخلاف انتظار مردم، خیرین به جای ساخت مدرسه در تهران، سعی شان این است که در مناطق محروم کشور یا شهرهایی که به دنیا آمدند و به آن تعلق خاطر دارند، سرمایه گذاری کنند و باید مناطق کم برخوردار تهران نیز مورد توجه قرار گیرند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به عضویت در شورای آموزش و پرورش تهران اظهار داشت: بنده در جلسات این شورا شرکت می کنم و برای شورای شهر مهم است که مدارس تهران از وضعیت مناسب تری برخوردار باشند.
هاشمی گفت: شهرداری تهران در دوره گذشته در زمینه صیانت از مقوله های دینی و ملی، ساخت مساجد، حسینیه ها و فرهنگسراها و مکان های ورزشی اقدامات خیلی خوبی انجام داد اما متاسفانه در زمینه آموزش و پرورش این کمک ها کمتر بوده و همچنین دولت هم باید در آموزش و پرورش سرمایه گذاری می کرد که امیدواریم در این دوره نسبت به موضوع مدارس توجه ویژه ای صورت بگیرد.
وی با اشاره به وجود مدارس فرسوده و با قدمت بالا در منطقه 11 آموزش و پرورش تهران افزود: در بعضی از کلاس های درس مدارس این منطقه بیش از 30 دانش آموز تحصیل می کنند، علی رغم اینکه در بعضی از مناطق کشور مدارس خوب با امکانات کافی وجود دارد و حتی بعضی از آنها دانش آموز ندارند اما ما در تهران دچار وضعیت نامناسبی ار لحاظ فضای آموزشی هستیم و امیدواریم دولت، شورای شهر و شهرداری به این معضل شهر تهران بپردازند.
محمدحسین لونی مدیرآموزش و پرورش منطقه 11 تهران نیز در این بازدید با اشاره به کمبود فضای آموزشی در این منطقه اظهار داشت: فضای مدارس با توجه به افزایش جمعیت در سال های اخیر، مناسب نیست و تراکم جمعیت در بعضی از کلاس های درس که براساس استانداردها باید 30 دانش آموز باشد به بیش از 40 دانش آموز رسیده و این موضوع مشکلاتی را برای کادر آموزشی و معلمان، نارضایتی اولیا و افت کیفیت آموزشی در پی داشته است.
وی گفت: متاسفانه در اجرای پروژه بزرگراه نواب، مدرسه ای ساخته نشد و بار جمعیت دانش آموزی این محدوده برعهده سایر مناطق و آموزش و پرورش است.
لونی در این بازدید به رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد که به دلیل کمبود فضای مناسب در بعضی از مدارس بوستان های منطقه در طول سال تحصیلی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و در سایر موارد هم بر اساس اهداف فرهنگی منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پیشنهاد گفت: این پیشنهاد در صورت کمبود زمین مدرسه منطقی است و شهردار منطقه نیز آن را پذیرفته، در این طرح نباید آسیبی به فضای سبز منطقه وارد شده و درختی قطع شود و باید این طرح توسط مشاوران مورد بررسی قرار گیرد تا دانش آموزان بتوانند با یک طرح ویژه ای از این بوستان استفاده کنند.
محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران روز چهارشنبه به همراه نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11، محسن بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهر تهران، محمدحسین لونی مدیر آموزش و پرورش منطقه 11 و جمعی از مسئولان از بخش هایی از این منطقه از جمله مدرسه دخترانه فرشته، دبیرستان پسرانه علامه حلی و یکی از مدرسه فرسوده و تخلیه شده بازدید کردند.
همچنین هاشمی در این بازدید تالار افتخارات دبیرستان پسرانه علامه حلی را افتتاح کرد و در جریان فعالیت های آموزشی و پرورشی این مدرسه قرار گرفت.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس