ستاد متمرکز مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند تشکیل شد

ستاد متمرکز مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در دماوند تشکیل شد


حسن ابراهیمی بسابی روز یکشنبه در نشست خبری با اشاره به تشکیل ستاد مشترک مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی در دماوند اظهار کرد: سال گذشته و در ایام تعطیلات نوروزی با همت مردم و مسئولان استان تهران و منطقه، دماوند موفق به کسب مقام نخست مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز و پیشگیری از هرگونه تجاوز به اراضی ملی در سطح استان و کشور شد.
وی بیان کرد: ستاد مشترک مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی در دماوند با هدف تعامل بیشتر بین دستگاهی و همچنین استفاده از ظرفیت ها و نیروی انسانی در دماوند تشکیل شده است و هم اکنون از هر نهادی 2 الی 3 اکیپ گشت نظارتی اعلام آمادگی کرده‌اند تا با برنامه‌ریزی منسجم از هرگونه تصرف جلوگیری شود.
ابراهیمی بسابی با اشاره به عملکرد مطلوب شهرستان در بخش مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرف اراضی ملی و آزادسازی حریم رودخانه ها و آزادراه ها، گفت: سال گذشته حدود یک هزار و 700 مورد ساخت و ساز غیرمجاز به میزان یک هزار و 500 هکتار تخریب و آزادسازی شد.
وی تاکید کرد: ستاد مبارزه با تصرف اراضی در شهرستان با هرکسی که بخواهد اراضی ملی و عمومی را تصرف کند به شدت برخورد خواهد کرد؛ گرچه شاهد هستیم برخی افراد از روی ناآگاهی اقدام به خرید زمین، تغییر کاربری و ساخت و ساز می کنند که لازم است آگاهی کافی داشته باشند تا شاهد تخریب دیوار و بنای خود نباشند.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی دماوند خاطرنشان کرد: درصورت عدم مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز شاهد قطعه‌بندی باغات و اراضی کشاورزی خواهیم بود که این امر موجب از بین رفتن محیط زیست و جاذبه های گردشگری شهرستان و در نهایت خارج شدن دماوند از حالت کشاورزی می‌شود و مردم این منطقه در آینده با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

*شناسایی 4هزار حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان دماوند
ابراهیمی بسابی با اشاره به شناسایی و برآورد چهار هزار حلقه چاه غیرمجاز در دماوند، گفت: وجود این چاه‌ها موجب کاهش سفره‌های آب زیرزمینی شده و مشکلات عدیده‌ای را برای کشاورزان و مردم منطقه ایجاد می کند.
وی گفت: طبق آخرین آمار در سال گذشته حدود 10 هزار ساخت وساز غیرمجاز در شهرستان دماوند شناسایی شده است و در تلاش هستیم از افزایش این میزان آمار در سال جاری جلوگیری شود.
دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: نقش دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها در اطلاع‌رسانی به موقع و نظارت بر امورات ساخت وساز حوزه کاری می تواند تاثیرگذار باشد.
این مقام مسئول اشاره کرد: تعدادی از دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها به دلیل منافع شخصی، نظارت کافی در امر ساخت و سازها ندارند که قطعاً با این دسته افراد برخورد قضایی و قانونی انجام می شود.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران واقع شده است.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس