سرمایه گذاران در توسعه استان اردبیل مشارکت کنند

سرمایه گذاران در توسعه استان اردبیل مشارکت کنند


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی ستاد برگزاری بزرگداشت روز ملی استان اردبیل، اکبر بهنام جو در آئین گرامیداشت روز ملی استان اردبیل در تالار ایوان شمس تهران اظهار داشت: هم اکنون شرایط و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در استان فراهم شده است .
وی از سرمایه گذاران اردبیلی مقیم تهران و سایر نقاط کشور خواست دراستان اردبیل سرمایه گذاری کنند.
استانداراردیل با تاکید بر لزوم حمایت های واقعی از سرمایه گذاران در استان اردبیل گفت: یکی از این حمایت ها، تسهیل شرایط و تسریع روند صدور مجوز و کنارگذاشتن هر گونه کاغذبازی بود که مورد استقبال واقع شده است.
بهنام جو واگذاری زمین با شرایط ایده‌آل برای سرمایه گذاران را یکی از مشوق‌ها در استان اردبیل عنوان کرد و افزود: علاوه بر این، تسهیلات بانکی ویژه‌ای با نرخ 10 درصد برای سرمایه گذاران در نظر گرفته شده که منجر به اشتغالزایی مولد در استان شده ضمن اینکه شرایط اخذ این تسهیلات نیز با تعامل دستگاه ها و بانک ها تسهیل شده است.
استاندار اردبیل، جذب سرمایه گذاری در راستای توسعه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه را بسیار ضروری دانست و افزود: امسال برای ایجاد 20 هزار فرصت شغلی در استان برنامه ریزی کرده‌ایم که بی شک تحقق این مهم مستلزم توسعه سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی مولد است.
به گفته بهنام جو، حدود 6 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده در حال انجام است که یکی ازمحورهای آن در زمینه گردشگری بوده و در این باره گام های موثری برداشته شده است.
وی با بیان اینکه برای این منظور نیازمند مشارکت و حضور سرمایه گذاران بومی و اردبیلی‌های مقیم سایر مناطق کشور در این استان هستیم تاکید کرد: معتقدیم استان اردبیل باید به دست توانای فرزندان خود به رشد و شکوفایی برسد.
استاندار اردبیل در ادامه با بیان اینکه با حمایت یکی از فرزندان اردبیل برای راه ‌آهن اردبیل 750 میلیارد تومان تسهیلات در قالب فاینانس اخذ شد، تصریح کرد: وی این اعتبار را در کمتر از یک ماه برای تکمیل راه آهن اردبیل اختصاص داد و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز بازپرداخت آن را تضمین کرد.
در ادامه این آیین میرحمایت میرزاده رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: جایگاه ارزشمند استان اردبیل در زمینه گردشگری مرهون تلاش همگان در ادوار مختلف است و ما باید برای توسعه استان از طریق فعلیت رساندن قابلیت های منحصر به فرد آن جهادگونه عمل کنیم.
وی هماهنگی و همراهی نمایندگان استان با مسئولان اجرایی استان را ستود و افزود: همه باید برای رشد و بالندگی استان شبانه روزی تلاش کنیم.
نماینده گرمی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار مشارکت سازمان های مردم نهاد و نخبگان برای ارائه پیشنهادهایی به منظور تهیه لوایح برای طرح و تصویب در مجلس در جهت تعالی و توسعه استان اردبیل شد.
فرزانه شرفبافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) به عنوان یکی از نخبگان حاضر در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: ما اولین پرواز را به اتفاق متخصصان صنعت هوایی کشور به مقصد اردبیل داشتیم که حاصل تصمیمات آن انجام پرواز صبح و عصر با 2 ایرلاین هما و آسمان برای این استان بود و از این بابت خدا را شکرگزاریم که توانستیم سهمی در رونق و توسعه استان داشته باشیم.
وی با بیان اینکه برای شهرستان پارس آباد پرواز مستقیم برقرار کردیم،افزود: در مدت کوتاهی که این پروازها در حال انجام است استقبال زیادی از سوی هم استان‌ها داشیتم.
آقای نیکنام از اعضای هیئت موسس خانه استان اردبیل نیز گزارش از روند فعالیت های خانه استان اردبیل ارائه کرد.
در آئین بزرگداشت روز ملی استان اردبیل ضمن رونمایی از کارت عضویت اعضای خانه استان اردبیل، منقش به تصویر اسطوره فوتبال دنیا(علی دایی) با اهدای لوح سپاس از تعدادی از مدیران ملی که در توسعه استان اردبیل ایفای نقش داشتند، تقدیر شد.
این آئین شامگاه سه شنبه با حضور آحاد مختلف اردبیلی های مقیم پایتخت، نخبگان، دانشگاهیان، نمایندگان ادوار و کنونی مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاران، استاندار اردبیل، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما) و تعدادی از مدیران محلی استان در تالار ایوان شمس برگزار شد.
سالروز استقرار صفویان به عنوان اولین دولت ملی بعد از اسلام در ایران و تاجگذاری شاه اسماعیل صفوی و رسمیت مذهب تشیع در ایران به عنوان روز ملی اردبیل برگزیده شده و هر ساله آئین بزرگداشت این روز همزمان در اردبیل و تهران برگزار می‌شود.
استان اردبیل واقع در شمال غرب کشور از جمله استان های تاریخی و باستانی است که قدمتی سه هزار ساله دارد، این استان در تقسیمات جغرافیایی شامل 10 شهرستان پارس آباد، بیله سوار، گرمی، مشگین شهر، نمین، اردبیل، سرعین، نیر، کوثر و خلخال است.
شورای فرهنگ عمومی کشور ثبت چهارم مردادماه را به نام روز شیخ صفی الدین اردبیلی در تقویم ملی تصویب کرده و بعد از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم ملی ثبت می‌شود.
بر اساس منابع معتبر تاریخی؛ چهارم مرداد روز تولد شاه اسماعیل صفوی است که خدمات ارزنده ای را برای سرزمین پهناور ایران داشته است. پس از سلسله ساسانیان کشور ایران به 19 قسمت جداگانه تقسیم شده بود که هیچکدام حکومت مرکزی را قبول نداشتند.
شاه اسماعیل توانست با به رسمیت شناختن مذهب تشیع در ایران آن را به شکل یکپارچه درآورد و در طول دوران حکومت خویش خدمات و آثار عمرانی ارزنده ای نیز در نقاط مختلف کشور به یادگار گذاشته است.
تهرام/7245/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس