سرهنگ قلابی با 13 فقره سابقه محکومیت دستگیر شد

سرهنگ قلابی با 13 فقره سابقه محکومیت دستگیر شد


به گزارش پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ داوود فرد گفت: در مورخه 29 فرودین امسال دو برادر با مراجعه به کلانتری 154 چیتگر به مامورین اعلام کرده که 2 سرنشین یک دستگاه خودرو پراید 132 سفید رنگ، تحت عنوان مامورین پلیس مبارزه با موادمخدر اقدام به سرقت بیش از 500 هزار تومان وجه نقد همراه آنها داشتند.
وی در خصوص اظهارات شاکیان ادامه داد: مالباختگان در توضیحات خود به ماموران عنوان کرده از پل عابر پیاده پائین آمده و ناگهان یک خودرو پراید 132 سفیدرنگ با دو سرنشین در برابر ما توقف کرد که سرنشین پراید پس از پیاده شدن به سمت ما آمد و ضمن معرفی خود به عنوان سرهنگ پلیس (مبارزه با موادمخدر) گفت: به ما گزارش شده که افرادی با مشخصات ظاهری شما در این منطقه اقدام به فروش موادمخدر می کنند و به این بهانه شروع به بازرسی ما 2 نفر داشته و در حالی 500 هزار تومان وجه بر روی صندلی ماشین ریخته بود از ما خواست تا کمی از ماشین فاصله گرفته و در همین زمان وی به سرعت سوار ماشین شده و از محل دور شدند که تنها موفق به برداشتن پلاک خودرو به شماره انتظامی ایران38/*** س 87 شدیم.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه دستگیری اولین متهم پرونده گفت: مامورین کلانتری 154 چیتگر با بهره گیری از شماره پلاک ارائه شده از سوی مالباختگان اقدام به شناسایی مالک خودرو کرده ؛ در ادامه مشخص شد که خودرو به نام یک خانم ثبت شده اما خودرو در اختیار همسر وی به نام ‘اکبر . پ’ (45ساله) است.
با شناسایی تصویر ‘اکبر . پ’ توسط دو شاکی پرونده ، این شخص توسط مأمورین کلانتری دستگیر شد اما در تحقیقات اولیه با انکار انجام هرگونه سرقت مدعی بود که قطعا مالباختگان شماره پلاک خودرو او را به اشتباه برداشتند اما دو شاکی پرونده ( دو برادر ) در مواجه حضوری ، وی را به صورت 100 درصدی و به عنوان راننده پراید در زمان سرقت مورد شناسایی قرار دادند .
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، در توضیح دستگیری مجرم سابقه دار و حرفه ای به نام ‘بابک . ت’ به عنوان متهم اصلی پرونده گفت:’ اکبر . پ که در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شده، پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و با 5 فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف نزاع و درگیری منجر به قتل عمـد، سرقت و اخاذی مورد شناسایی قرار گرفت.
در ادامه ، ‘اکبر . پ’ که دیگر چاره ای جز اعتراف نداشت ، صراحتا به دهها فقره سرقت تحت عنوان مأمور با همراه همدست خود به نام ‘بابک . ت’ ( 39 ساله ) اعتراف کرد ؛ وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: در داخل کمپ ترک اعتیاد با بابک آشنا شده و در زمان سرقت ها من راننده بودم و بابک نیز پس از شناسایی سوژه های مورد نظر از خودرو پیاده می شد و سرقت ها را انجام می داد و پول حاصل از سرقت را به صورت مساوی با هم تقسیم می کردیم و گوشی های مسروقه را نیز بابک در شهرستان کرج می فروخت.
با شناسایی تصویر ‘بابک ‘ به عنوان سارق اصلی و شخصی که خودش را به عنوان سرهنگ پلیس مبارزه با موادمخدر به مالباختگان معرفی کرده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در شهرستان کرج – منطقه حیدرآباد کرده و در مورخه 20 اردیبهشت امسال ضمن دستگیری وی، در همان بازرسی اولیه از محل دستگیری متهم موفق به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه متعلق به افراد دیگر شدند.
سرهنگ داوود فرد، در خصوص دستگیری نفر سوم در این پرونده نیز افزود: همزمان با ورود کارآگاهان به داخل مخفیگاه بابک . ت ، یک دستگاه خودرو سمند نقره ای رنگ با پلاک های مخدوش و ناخوانا به مخفیگاه بابک نزدیک می شود که خودرو توسط کارآگاهان پلیس آگاهی متوقف و در بازرسی از داخل آن چندین دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و راننده سمند به نام ‘منصور . خ’ ( 35 ساله ) در همان لحظه دستگیری صراحتا به مسروقه بودن تمامی گوشی های تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد و عنوان داشت که تمامی سرقت های خود را با همراهی بابک انجام داده و آخرین سرقت آنها نیز مربوط به چند ساعت قبل است.
‘بابک . ب’ نیز پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، چاره ای جز اعتراف نداشت و در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دهها فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: بارها به اتهام سرقت و همچنین کلاهبرداری در پوشش عناوین دستگیر و روانه زندان شده که آخرین دستگیری متهم مربوط به سه سال قبل و با پوشش سرهنگ قلابی پلیس مواد مخدر بود.
سرهنگ کارآگاه داوود فرد، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان پرونده به دهها فقره سرقت، سوابق متهمان بویژه متهم اصلی پرونده در ارتکاب جرایم مختلف بویژه سرقت های تحت عنوان مأمور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، پراکندگی مناطق ارتکاب سرقت در سطح شهر تهران و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه 10 دادسرای ناحیه 10 تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان صادر و از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند در جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس