سنجش سلامت 95هزار نوآموز در تهران آغاز شد

سنجش سلامت 95هزار نوآموز در تهران آغاز شد


شهناز کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نوبت دهی برای شرکت در این طرح از 29خردادماه آغاز شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش گفت: در این طرح نوآموزان از لحاظ بینایی، شنوایی، سلامت دهان و دندان، سلامت جسمانی، قد، وزن، توده بدنی، هوش و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار می گیرند و براساس نتیجه به مدارس عادی، تلفیقی و استثنایی معرفی می‌شوند.
کریمی افزود: 50 پایگاه سنجش سلامت شامل 48 پایگاه اولیه در مناطق 19 گانه و 2 پایگاه تخصصی در شرق و غرب شهر تهران به نوآموزان خدمت رسانی می کنند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران هزینه سنجش سلامت را 25هزار تومان عنوان کرد و گفت: برای برخی از دانش آموزان نیز سنجش به صورت نیم بها و رایگان انجام می شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود 101هزار نوآموز مورد سنجش سلامت قرار گرفتند، اظهار داشت: از این تعداد، حدود 350 نوآموز به مدارس استثنایی و 112 نفر به مدارس تلفیقی راه پیدا کردند.
کریمی با اشاره به پیش بینی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 15هزار و 500 نوآموز پیش دبستانی افزود: هدف از اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی اقدامات مداخله ای بهنگام برای شناسایی و حل مشکلات است تا نوآموزان در کنار دانش آموزان عادی تحصیل کنند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: 15هزار نوآموز پیش دبستانی سال گذشته مورد سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.
وی، پایان سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را نیمه اول شهریورماه عنوان کرد و افزود: در صورت مراجعه به موقع دانش آموزان و اولیا به پایگاه ها، سنجش نوآموزان به بعد از مهرماه موکول نخواهد شد.
به گفته کریمی، سال گذشته بعضی از پایگاه های سنجش سلامت تا پایان آذرماه به نوآموزان خدمات ارائه کردند.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس