سند توسعه شهرستان دماوند تدوین می شود

سند توسعه شهرستان دماوند تدوین می شود


مجید صفری روز جمعه در حاشیه دیدار مردمی با اهالی شهر آبسرد، شهر کیلان و محله ساران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از جمله مشکلات این دو شهر آب و فاضلاب شهری، قطعی آب، مشکلات بخش کشاورزی و صنعتی شدن آن، حادثه خیز بودن جاده صالح آباد، فرسودگی شبکه برق، قدیمی بودن برخی مدارس و حریم شهری و همچنین ساخت و سازها بود که مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به تدوین سند توسعه شهرستان، خاطرنشان کرد: کلیه موضوعات عمرانی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی که باید در شهرستان تا سال 1400 اجرا شود در سند توسعه ذکر شده و دستگاه ها مکلف هستند بر اساس آن عمل کنند.
این مقام مسئول تصریح کرد: اساس تهیه سند توسعه به این دلیل است که در صورت تغییر مدیریت در سطح ادارات شهرستان، برنامه های اجرایی دستخوش تغییرات و دچار هزینه های بسیار نشود چرا که نبود سند توسعه موجب سلیقه ای عمل کردن مسئولان می شود.
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه مشکلات در شهرها توسط شوراها و در بخش توسط بخشداری انجام میشود، عنوان کرد: در خصوص مشکلات آبسرد و کیلان جلسات متعددی با اعضای شورای اسلامی برگزار و مشکلات را بررسی کردیم.
وی گفت: در این بازدید کمترین اعتراض را داشتیم زیرا عمده مشکلات مطرح و حل شده است و برخی نیز به مرور زمان رفع خواهد شد.
صفری با اشاره به برنامه های مد نظر شهرستان در هفته دولت اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص سیاسی و اجتماعی در کشور، خوشبختانه برنامه های پر باری را در شهرستان تدارک دیدیم.
همچنین قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در دو شهر آبسرد و کیلان و همچین محله ساران در جمع خبرنگاران گفت: در شهر آبسرد عمده ترین مسائل طرح مثلثی در بخش توسعه شهری، نظارت بر ساخت و ساز، زیر گذر و بحث مشکلات مجموعه خدماتی بود.
وی افزود: در شهر کیلان مشکلاتی از قبیل آب، حریم و اراضی واگذار شده و در محله ساران، گردشگری، آب و راه بین روستایی بود که مصوباتی جهت رفع مشکلات تدوین شد.
این مقام مسئول در خصوص طرح مثلثی آبسرد گفت: این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی در حال کارشناسی است.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مشکلات راه نیز تصریح کرد: در خصوص جاده صالح آباد با توجه به اینکه تعریض جاده به علت نبود فضای لازم امکان پذیر نیست، در نظر داریم ورودی شهر کیلان و ایوانکی به آبسرد را چهار لاینه شود.
سید محمد رفیعی طباطبایی، شهردار آبسرد نیز به عمده فعالیت های صورت گرفته در ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: زیر سازی، آسفالت و جدول گذاری معابر سطح شهر و پیاده روی سازی، تکمیل میدان شهید فهمیده، اصلاح و همسازی آرامستان شهر، باز سازی و تعمیر فرهنگسرا، آماده سازی سوله ورزشی مرانک به مساحت 1100 متر مربع و …. از جمله اقدامات این نهاد بوده است.
وی با اشاره به پتانسیل ها و قابلیت های بخش گردشگری شهر آبسرد، افزود: آبسرد یک منطقه موثر در بخش گردشگری است که می تواند موجب تغییر اقتصاد منطقه و افزایش اشتغال شود که می توان به اجرای پیست موتور و ماشین سواری، تیر اندازی و … نام برد که نیازمند تبلیغات بیشتری است.
شهردار آبسرد همچنین در خصوص توسعه و بهسازی معابر شهری نیز گفت: اختصاص قیر برای آسفالت معابر صورت گرفته ولی با توجه به نبود کمربندی در این شهر و تردد انواع و اقسام خودروهای سبک و سنگین، از ترمیم آسفالت آن مستاصل هستیم و به دنبال راهکاری برای اختصاص قیر بیشتر می باشیم.
لازم به ذکر است، با توجه به سرشماری سال 95 جمعیت شهر آبسرد 10 هزار و 648 نفر و جمعیت شهر کیلان 2 هزار و 882 نفر می باشند.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس