شرط افشانی برای افشای تخلفات قالیباف

شرط افشانی برای افشای تخلفات قالیباف


هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

«تخلفات را قبل از اثبات رسانه ای نمی‌کنم!» این مهم‌ترین بخش از اولین مصاحبه محمد علی افشانی به عنوان شهردار تهران بود که دیروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران انجام شد.
افشانی که با حضور در جلسه شورا و شرکت در مراسم ادای سوگند، کار خود را به طور رسمی به‌عنوان شهردار تهران آغاز کرد، در پاسخ به سوالی درباره چگونگی پیشگیری از تخلفات شهرداری که از سوی نجفی شهردار پیشین تهران مطرح شده بود، گفت: هر تخلفی که صورت گرفته باید مورد پیگیری قرار گیرد اما روش من این است که از موضوع آگاه باشم و تخلف صورت گرفته را از مراجع قضایی مرتبط و قانونی پیگیری کنم و با رسانه‌ای کردن هر نوع تخلف قبل از اثباتش مخالف هستم.در روزهای آینده کنفرانس خبری با اصحاب رسانه برگزار خواهم کرد تا برنامه خود را به صورت کامل ارائه کنم.
افشانی با بیان اینکه البته برنامه‌های خود را برای اداره شهر به شورای شهر ارائه کرده‌ام، گفت: طبیعی است در این برنامه یکی از مهم‌ترین رئوس، موضوع آسیب‌های اجتماعی است که رسیدگی به این آسیب‌ها جزو برنامه‌های اصلی سال 97 قرار می‌گیرد.شهردار تهران با بیان اینکه یکی دیگر از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری جدید آلودگی هواست، افزود: یادمان هست که سال گذشته نزدیک به یک ماه دانش‌آموزان نتوانستند به مدرسه بروند و به همین دلیل برای کاهش آلودگی با تکیه بر نوسازی حمل و نقل عمومی باید تلاش کنیم که خوشبختانه این مهم یعنی نوسازی حمل و نقل عمومی نیز جزو تاکیدات و برنامه‌های رییس جمهور است.
وی در پاسخ به سوالی درباره ساماندهی دستفروشان گفت: رسیدگی به وضعیت دستفروشان نیز جزو برنامه‌هاست اما مسائلی در اولویت هستند که بر کل شهر تاثیر می‌گذارند.افشانی در مورد تغییر معاونان و روسا در شهرداری تهران نیز اظهار کرد: منطق این است که هر مدیری که توان انجام ماموریت را داشته باشد و پاکدست بوده و رضایت مردم را نیز در پی داشته باشد، ادامه کار به وی داده ‌شود و دنبال تغییر نیستیم و من شیوه‌ام این‌گونه است که با کسب شناخت در طول زمان تغییر ایجاد می‌کنم.

امیدواری افشانی به موفقیت
افشانی‌اصول مدیریتی خود را سه اصل تعریف و تاکید کرد: حاکمیت قانون، رعایت حقوق انسان‌ها و تعامل منهای تحمیل، سه اصل اساسی من در مدیریت است. مسئولیت من سنگین‌تر از قبل شده‌است؛ چرا که 19 نفر از اعضای شورا به من رای داده و دو نفری که به من رای ندادند نیز با من مخالف نبودند بلکه این دو نفر علاقه‌ای به فرد دیگری داشتند که به آن افراد رای دادند اما از امروز همه ما در کنار هم برای آنچه که موجب ارتقای کیفیت زندگی و رضایتمندی شهروندان است، تلاش خواهیم کرد.
شهردار تهران با اشاره به 29 اردیبهشت سال 96 و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گفت: این روز یادآور حماسه‌ای است که باعث شد سرنوشت شهر تهران و سایر شهرها به دست کسانی سپرده شود که به لحاظ فکری و عملکرد مورد تایید مردم بودند. به این ترتیب مردم اعلام کردند که این افراد را می‌پسندند و ما نیز باید به آن‌ها پاسخ دهیم که قدردان شما با اعمال خویش خواهیم بود.پیش از ادای سوگند هم به خودم و هم به اعضای شورا اعلام می‌کنم که فراتر از یک سوگند رسمی باید با خود و خدای‌مان عهد کنیم که منافع مردم را به منافع و حزب خود ترجیح دهیم و برای بهبود وضعیت آن‌ها تلاش کنیم. یکی ازمهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهیم و به نوعی این اقدام ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد، این است که به عدالت رفتار کنیم. شهر تهران بامشکلات عدیده‌ای که گریبان آن را گرفته است، مواجه بوده که بدون تعامل ذی‌نفعان امکان حل آن‌ها وجود ندارد. همه نقش آفرینان در اداره امور شهر تهران و ذی‌نفعان باید در کنار هم قدم بردارند.می‌دانیم که نا امیدی بیمار را از بین می‌برد؛بنابراین‌با وجود همه مشکلات در شهر تهران با امید به تعامل می‌توانیم که قدم‌های اساسی برای رفع مشکلات برداریم و با عنایت خداوند کارنامه قابل قبولی را برای رضایت مردم ارائه کنیم.

در خدمت شتاب کنید!
پس از ادای سوگند افشانی و عهد او با مردم تهران برای خدمت سخت کوشانه در شهر، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران خطاب به شهردار جدید تهران گفت: انتظار ما از شما شتاب در خدمت است.
وی با اشاره به سالروز حماسه مردمی انتخابات پرشکوه 29 اردیبهشت، افزود: انتخاباتی که مشارکت مردم در آن بی سابقه بود و در حوزه مدیریت شهری آرایی حدود سه برابر بیشتر از دوره‌های قبل بر جا گذاشت.وی با بیان اینکه شهروندان تهرانی هنوز نتایج این مشارکت خود را در تحول مدیریت شهری به خوبی حس نکردند که بخشی از تقصیر آن‌ها متوجه ماست و باید با افزایش تلاش خود پاسخی شایسته به این اعتماد دهیم، گفت: نخستین روز کاری آقای افشانی همزمان با سالروز 29 اردیبهشت است که این را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم فصل درخشانی در خدمت به مردم رقم بخورد.
رییس شورای شهر تهران بابیان اینکه مسیر خوبی با نجفی آغاز شد اما به درازا نکشید و حالا این امانت خدمت به افشانی رسیده است، گفت: شاید از منظری بهترین فرصت برای خدمت نسبت به شهردار سابق داشته باشید؛ چرا که بخش قابل توجهی از تحویل و تحولات رخ داده و شرایط مالی شهرداری نیز نسبت به گذشته، سامان بهتری یافته است.
وی با بیان اینکه انتظار شورای شهر از شهردار جدید شتاب در خدمت است، گفت: اصلاحات ساختاری و چابک‌سازی پیکره مدیریت شهری، تمرکز در حوزه حمل و نقل عمومی یعنی کاهش ترافیک و آلودگی هوا، شفاف سازی فرآیند مدیریت شهری، اصلاح منابع مالی، نوسازی بافت‌های فرسوده و … از جمله سرفصل‌های مهم برنامه شوراست که آقای نجفی، گام نخست را در این مسیر به درستی برداشت و امیدواریم آقای افشانی نیز با قدرت و سرعت بیشتر این مسیر را طی کند و بر همین اساس برنامه سوم توسعه شهر را تدوین و تقدیم شورا کند.

انتقاد از تفکیک جنسیتی!
اما جلسه دیروز شورای شهر تهران به جز مراسم تحلیف شهردار جدید تهران، برخی تذکرات اعضای شورای شهر به موضوعات فرهنگی و اجتماعی در شهر را نیز شاهد بود. حجت نظری در همین باره از بی توجهی به میراث شهر تهران گلایه کرد و با تشریح چند نمونه از سازمان میراث فرهنگی خواست که ورود جدی به حفظ میراث تاریخی شهر تهران داشته باشد.
وی با بیان اینکه موزه‌ها نقش بسیار مهمی در انتقال میراث گذشته به نسل‌های بعدی دارند و شاهدیم که همزمان با گرامیداشت روز جهانی موزه بهای بازدید از موزه‌ها رایگان شد، ادامه داد: این مساله موجب استقبال بسیار گسترده شهروندان نیز شد که لازم است از مسئولان امر تشکر کنیم.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه این اقدام مبارک در شهر تهران تنها در موزه‌های زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی انجام شده است، گفت: خانه موزه‌های زیرمجموعه شهرداری تهران نیز تا ساعت 22 پذیرای شهروندان بوده‌اند اما موزه‌های مربوط به سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها اعم از موزه گمرک، سکه، ارتباطات، صنعتی و … که بنده به آن‌ها مراجعه کردم، اجازه بازدید به شهروندان را نمی‌دادند و بسته بودند.
وی با بیان اینکه عدم مدیریت واحد و قوانین یکسان برای نظارت بر موزه‌ها و قواعد ناهمسان از جمله روز و ساعت بازدیداز موزه‌ها باعث شد بسیاری از موزه‌های شهر تهران میزبان شهروندان نباشند، گفت: سازمان میراث فرهنگی باید در راستای مدیریت واحد موزه‌ها اقدام جدی داشته باشد؛ چرا که با افزایش ساعت بازدید و رایگان شدن موزه‌ها مخاطبان بسیاری به سمت موزه‌ها جذب می‌شوند و چه بهتر است که از این ظرفیت استفاده شود.وی با بیان اینکه روز جمعه برای بازدید از برج طغرل در شهر ری مراجعه کردم اما اعلام شد که پس از ساعت 17 این مجموعه تعطیل است و مردم هم با درهای بسته مواجه شدند، گفت: شایداین شرایط در سایر اماکن تاریخی نیز مشاهده شود.
وی با بیان اینکه در مورد گورستان تاریخی ظهیرالاسلام نیز باید تذکری دهم، گفت: این گورستان درسال 77 به عنوان یک اثر ملی ثبت شده اما شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیریت آن به دست پایگاه بسیج امامزاده صالح است و متاسفانه در حال حاضر نظارت مشخصی از سوی سازمان میراث و گردشگری بر آن صورت نمی‌گیرد و ورود به آن در بیشتر مواقع ممنوع است و حتی بازدید کنندگان این گورستان در همان ساعت محدود بازدید نیز با موارد عجیبی روبه‌رو می‌شوند که بیشتر شبیه شیوه کشور عربستان است که ساعت بازدید بانوان از آقایان مجزاست و فقط روزهای پنج‌شنبه در ساعات محدود و جداگانه امکان بازدید برای شهروندان وجود دارد؛ این در حالی‌است که این آرامستان، ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد که به همین دلیل از سازمان میراث فرهنگی خواسته می‌شود هر چه سریع‌تر به صورت جدی به این مهم ورود کند.
تهرام 1625

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس