شهرداری تهران به اطلاعیه وزارت ارشاد درباره طرح ترافیک واکنش نشان داد

شهرداری تهران به اطلاعیه وزارت ارشاد درباره طرح ترافیک واکنش نشان داد


علی پیرحسین لو عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق مصوبه شورای شهر تهران مقرر شد تا 2 هزار سهمیه طرح ترافیک به خبرنگاران اختصاص یابد که هم اکنون ظرفیت تخصیص یافته تقریبا پر شده است.
وی یادآوری کرد: فلسفه وجودی اجرای طرح جدید ترافیک تهران، کاهش ترافیک و آلودگی هوا از طریق کاهش خودروهای ورودی به محدوده طرح است.
پیرحسین لو ادامه داد: زمستان سال گذشته پیشنهادی به معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد از سوی شهرداری داده شد که صندوق ویژه اهالی رسانه ایجاد شود و هزینه تردد و طرح ترافیک مدیران مسئول و مدیران رسانه هایی که مستقیما با وزارت ارشاد در ارتباط هستند از آنجا تامین شود تا طرح ترافیک به نام خبرنگار و به کام مدیران تمام نشود.
مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: زمانی که طرح ترافیک جدید در شورای شهر به تصویب رسید با معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد جلسه ای داشتیم و اعلام کردیم که پروسه توزیع طرح ترافیک را به آن معاونت بسپاریم به شرطی که پاسخگوی همه اهالی رسانه باشند اما ایشان گفتند که یک هزار و 270 عدد از سهمیه را به ارشاد بدهید که بین مدیران توزیع شود.
وی ادامه داد: سوال اینجاست با 730 سهمیه باقی مانده چگونه می توانستیم پاسخگوی خبرنگاران باشیم.
وی مدعی شد که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در سال های قبل نیز به این منوال عمل می کرد و سهمیه های طرح ترافیک که دست این معاونت بود به غیر خبرنگاران می رسید.
پیرحسین لو به نامه ای که 2 هفته پیش از طرف معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد برای گرفتن طرح ترافیک برای مدیران و رانندگان وزارت دریافت کرده، اشاره کرد و گفت: جواب ما نیز به این نامه مشخص بود و این درخواست را قبول نکردیم.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدا صادقانه با اهالی رسانه مطرح کردیم که اگر طرح ترافیک حق کسی باشد آن فرد، خبرنگار است و نه آن کسانی که به اسم خبرنگار برای خودروهای لوکس خود طرح ترافیک می گیرند.
تهرام/9343/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس