شهرداری تهران به اعلان عمومی اطلاعات معاملات ملزم شد

شهرداری تهران به اعلان عمومی اطلاعات معاملات ملزم شد


به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، بهاره آروین عضو هیات رییسه شورا در شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به انجام الکترونیکی و اعلان عمومی اطلاعات معاملات شهرداری» که یک فوریت آن در پنجاه ‌و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسیده بود طی قرائت گزارش کمیسیون درباره طرح مذکور گفت: این طرح پیشنهاد می‌کند که سامانه قراردادها ارتقا پیدا کند و برای مزایده، سرمایه‌گذاری‌ و تفاهم‌نامه‌ها نیز مناسب‌سازی شود به‌گونه‌ای که تمامی فرایندهای انجام معاملات به صورت الکترونیکی انجام گیرد.
وی با بیان اینکه این مصوبه در دولت نیز به تصویب رسیده سامانه ستاد ایران (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت) راه‌اندازی شده است گفت: شهرداری موظف است تنها معاملاتی را در این سامانه منتشر کند که از بودجه عمومی استفاده کرده که در بقیه موارد مصوبه‌ای وجود ندارد.
وی ادامه داد: با تصویب این طرح شهرداری را موظف می‌کنیم تا تمام فرایندهای معاملات را به‌صورت الکترونیکی انجام دهد و این اقدام انتشار عمومی داده‌ها را تسهیل می‌کند چراکه اطلاعات به‌صورت الکترونیکی ثبت شده‌اند.
آروین اظهار کرد: با تصویب این طرح، انتشار عمومی اطلاعات قراردادهای کلان شهرداری که هم‌اکنون بر روی سایت شفاف قرار دارد، الزام قانونی می‌یابد و با تغییر مدیریت شهری نیز این انتشار عمومی همچنان ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش و با اتفاق آرای 18 عضو حاضر در جلسه، کلیات طرح «الزام شهرداری تهران به انجام الکترونیکی و اعلان عمومی اطلاعات معاملات شهرداری» به تصویب رسید.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس