شهردار جدید تهران در صحن شورا سوگند یاد کرد

شهردار جدید تهران در صحن شورا سوگند یاد کرد


به گزارش ایرنا، در شصت و پنجمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران محمد علی افشانی شهردار جدید پایتخت در صحن علنی شورا و در مقابل نمایندگان شهروندان پایتخت گفت: به عنوان شهردار سوگند یاد می کنم که در اجرای تمامی ماموریت های محوله خدا را شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار خویش بدانم و با انتخاب مدیران امین، پاکدست و شایسته تجربه خود را بکار گیرم و شرایط مناسب توسعه پایدار شهری را فراهم کنم.
افشانی قبل از قرائت سوگندنامه طی سخنانی تاکید کرد: مسئولیتم سنگین تر شد چرا که 19 نفر از 21 اعضای شورای شهر به من رای دادند و از امروز همه ما در کنار هم باید برای ارتقای کیفیت زندگی مردم و رضایتمندی شهروندان تلاش کنیم.
وی در ادامه از خدمات نجفی در دوره تصدی پست شهردار تهران و حسنی مکارم به عنوان سرپرست شهرداری در دوره گذار تقدیر و تشکر کرد.
افشانی با بیان اینکه خوشحالم که دوره آغاز مسئولیتم با حماسه 29 اردیبهشت مصادف شد، گفت: این روزها یادآور حماسه ای است که سرنوشت شهر تهران به دست کسانی سپرده شد که به لحاظ فکری و عملکرد مورد تایید مردم هستند.
شهردار تهران افزود: باید با عمل خویش قدردان شهروندان تهرانی باشیم و با خود و خدای خود عهد کنیم که منافع مردم را بر منافع خود، حزب و جناح خود ارجح دانسته و برای خدمت به کردن تلاش کنیم .
افشانی تاکید کرد:حاکمیت قانون، رعایت حقوق انسانها و تعامل منهای تحمیل اصول مدیریت من است و یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام شود این است که به عدالت رفتار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تهران مشکلات عدیده دارد که رفع آن بدون تعامل و هماهنگی ذی نفعان میسر نیست و در این راه همه نقش آفرینان در تهران باید در کنار هم قدم بردارند.
شهردار تهران با بیان اینکه بیمار را نا امیدی از پا در می آورد، گفت: امیدواریم قدم‌های اساسی برای رفع مشکلات مردم برداریم و کارنامه قابل قبولی که مورد رضایت شهروندان باشد را از خود باقی بگذاریم.

*افشانی: به دنبال تغییرات گسترده در شهرداری تهران نیستم
شهردار جدید تهران پس از سوگند تاکید کرد که به دنبال تغییرات گسترده ای در سطح معاونان و مدیران شهرداری نیست.
وی با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا کادر مدیریتی نجفی را حفظ خواهد کرد یا نه، اظهار داشت: با هر فردی که پاکدست بوده و فعالیت‌های سازمانی‌اش را به خوبی انجام داده باشد ادامه همکاری می‌دهم و به دنبال تغییر گسترده نیستم.
وی تصریح کرد: ساماندهی آسیب اجتماعی، نوسازی بافت فرسوده و کاهش آلودگی هوا پایتخت جزو اولویت برنامه‌های من است.
افشانی آلودگی هوا در تهران را یکی از دغدغه های اصلی شهروندان ذکر و تصریح کرد: کاهش آلودگی هوا از طریق نوسازی ناوگان امکان پذیر است و کمک دولت در این حوزه را پیگیری خواهم کرد.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرونده تخلفاتی که نجفی دنبال می کرد را پیگیری می کند یا خیر، گفت: روش مدیریتی من در این موارد به گونه ای است که ابتدا باید نسبت به موضوع کاملا آگاه شوم و سپس پیگیری کنم.
وی تاکید کرد: بنده با اینکه هر تخلفی را قبل از اثبات صحت آن رسانه ای کنم، مخالفم .
به گزارش ایرنا، پس از استعفای محمدعلی نجفی از پست شهردار تهران، بیست و سوم اردیبهشت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 19 رای «سید محمدعلی افشانی» را به عنوان سیزدهمین شهردار پایتخت(بعد از انقلاب اسلامی) انتخاب کردند.
تهرام/7244/9343 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس